На Київській Правий сектор «накрив» фірму, яку підозрює в квартирному шахрайстві

Близько десяти активістів Правого сектору та хлопці у футболках вінницьких ультрасів "River Boys Vinnitsa" з'ясовували стосунки на Червоноармійській. Перші звинувачують останніх у кришуванні шахрайської фірми, яка за словами активістів розводить вінничан на гроші пропонуючи їм допомогти орендувати квартиру.

- До нас звернулися люди, які сказали, що працівник  фірми «Стройіндустріякомпані» у них взяли 1 тисячу гривень  і обіцяли допомогти орендувати квартиру , - каже начальник штабу Вінницького ПС Георгій «Гарі» (прізвище не називав). – В результаті були складені договори, але ні квартири, ні інших консультацій людям не надали.

За словами керівника вінницького ПС Ігоря Гемби, щодо цієї фірми вінничани зверталися до них ще два місяці тому, але тоді вона працювала на Келецькій.

- Тоді номери договору були ще 20, 21, а зараз уже більше тисячі, - каже Ігор Гемба. Ми написали заяву в міліцію, але на сьогоднішній день ми бачимо, що ця фірма продовжує дурити вінничан.

Слова активістів підтверджують і ті, хто вважає себе постраждалими. Двоє студентів Ірина Драгоманюк і Руслан Шандрук знайшли оголошення про оренду квартири у газеті. Зателефонувала і домовились про зустріч.

- Коли ми прийшли в це агентство, нам запропонували скласти договір, - розповідає Ірина. – Нам сказали, що ми платимо 1 тисячу гривень щоб оглянути квартиру з господаркою. Якщо нас все влаштовує, то ми заселяємось в квартиру і доплачуємо гроші господарці, а агентство бере собі відсоток. Якщо квартира нам не сподобалась, працівники фірми обіцяли повернути гроші.

За словами Ірини та Руслана, їм назвали адресу квартири на Першотравневій, 7 і дали номер господарки. Та призначила молодим людям зустріч і зникла. Потерпілі обійшли весь будинок. За їх словами, ніхто з його мешканців квартиру не здає.

- Ми знову звернулися в агентство і нам сказали, що підшукають інший варіант або повернуть гроші, - говорить Ірина. – Коли ми прийшли в офіс, то побачили вже представників Правого сектору.

Активісти викликали міліціонерів в офіс компанії, яка знаходиться на Червоноармійській, 1. Весь офіс складається з однієї кімнати без будь-яких вивісок. В кімнаті стоять два столи, на яких немає навіть комп’ютерів. Біля агентства  стояли близько п’яти  молодиків у футболках вінницьких ультрасів "River Boys Vinnitsa" . Час від часу до них приїздили інші хлопці. Активісти впевнені, що це «криша» компанії.

В офісі агентства працювали троє дівчат. Коментувати ситуацію вони відмовились.

- Залиште ваш номер телефону і якщо наш директор буде вважати за потрібне, то він до вас зателефонує, - відповіла журналісту працівниця.

На запитання, як звати директора і чи можна дізнатися його номер телефону,  працівниці не змогли дати ствердної відповіді.

А поки правоохоронці складали заяви, співробітники компанії навіть перерву не зробили, а продовжували складати договори з іншими вінничанами та брали з них гроші. 

Пізніше журналіст 20minut.ua з’ясував, що фірма на Червоноармійській обслуговує дві компанії. Окрім вже згаданої  «Стройіндустрія компані», існує ще «Городская биржа», яка зареєстрована в Житомирі.

Що кажуть в міліції?

- У нас зараз знаходиться  чотири заяви від людей, які постраждали від цієї фірми, - розповідає прес-офіцер міської міліції Яна Шкляр. – Наші слідчі відкриють кримінальне провадження і будуть проводити досудове розслідування. Що стосується заяв, які писали інші потерпілі два місяці тому, то там триває слідство. Усім вінничанам ми радимо не бути довірливими. При підписуванні будь-яких договорів та інших документів, обов’язково консультуйтеся у юристів або знайомих які у цьому розбираються.
Насправді, заяв від людей про подібні шахрайства набагато більше. Рахунок вже, напевно, пішов на тисячі. Журналісти 20minut.ua та RIA вже неодноразово писали про фірми, які "кидають" людей по схожих схемах, пропонуючи знайти роботу, житло та навіть дати грошей в кредит. Такі юридичні особи існують недовго, постійно змінюють назву і адресу. Але стоять за ними одні й ті самі люди.
Кожен раз в міліції розводять руками, заявляючи, що цей лохотрон - то цивільно-правові відносини. Мовляв, правоохоронці тут ні до чого.  Аби добитися правди, потрібно йти до суду.

Написали заяву в прокуратуру

Після розмови у офісі, активісти ПС та потерпілі разом поїхали в міську прокуратуру, щоб залишити колективну заяву. Там пообіцяли заяву розглянути і в ситуації розібратися. Щоб отримати відповідь  потрібно чекати 30 днів. Люди кажуть, що за цей час шахраї змінять свій офіс і вже у іншому місці дуритимуть вінничан.

Як найчастіше "кидають" людей на гроші. Три схеми квартирного шахрайства 

Перша схема:

Існують так звані інформаційні агентства, які видають себе за ріелторські. Вони просто надають інформацію за запитом орендодавця або орендаря, до якої неможливо підібратися з боку закону, адже клієнт підписує договір, в якому дрібним шрифтом вказаний пункт про надання інформації. Власне в цьому і полягає суть послуги, за яку стягується плата. Причому, всі або велика частина з цих адрес і телефонних номерів можуть виявитися “липовими”. Обман, в основному, розрахований на приїжджих, довірливих і не занадто обізнаних людей.  Скоріш за все вище вказані компанії працюють саме за такою схемою .

Друга схема:

Людина знімає квартиру, як правило, на дуже нетривалий час, потім, представляючись агентом по оренді нерухомості, приводить в цю квартиру одного за іншим потенційних квартиронаймачів, а його повноваження підтверджує співучасник, що виступає в ролі власника цього житла. Кожен з тих, що погодилися зняти цю нерухомість платить за послуги ріелтора, завдаток і плату за місяць проживання. Після такої театральної вистави шахраї зникають, а обдурені орендарі починають один за іншим стягуватися до дверей квартири, в яку потрапити вони не можуть, адже всім на руки були видані ключі від абсолютно інших замків.

Третя схема:

Наймачеві все-таки дають можливість заїхати в квартиру, але через декілька днів “власник” і “ріелтор” обманним шляхом його виганяють, змінюючи замки. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии