• Головна
  • Фаворити місцевих виборів: рейтинги на старті
20:11, 27 серпня 2015 р.

Фаворити місцевих виборів: рейтинги на старті

На старті виборчої кампанії місцевих виборів найвищі рейтинги мають парламентські партії, за виключенням "Народного фронту", підтримка якого впала до рівня статистичної похибки.

Лідером симпатій виборців досі є президентських Блок Петра Порошенка. Дещо відстає від нього пул чотирьох інших партій - "Батьківщина", "Самопоміч", "Опозиційний блок" та "Радикальна партія", позиції яких різняться у різних соцпитуваннях.

Хоча експерти вказують, що на місцевих виборах дані загальнонаціональних опитувань не відображають реальну підтримку локальних проектів, які можуть "вистрілити".

Незмінні лідери

За даними опитування "Демократичних ініціатив", які презентували в середині серпня, лідером був БПП з 14,4%, далі йде "Самопоміч" - 9%, "Опозиційний блок" - 7,5%, "Радикальна партія" - 7,3% та "Батьківщина" - 6,7%.

Рейтинг стосується опитаних, які точно планують іти на вибори.

Демініціативи зафіксували зростання рейтингу "Правого сектору" - до 4%, що майже дотягує до прохідного бар’єру в 5%. Хоча сам ПС заявив, що брати участі у виборах не буде.

Суттєвий рейтинг мають "Свобода" та "Громадянська позиція", яких підтримують по 2,5%. При цьому не визначились з вибором третина людей, які планують йти на вибори.

Вибори

Вибори

Image copyrightReutersImage captionПереможець парламентських виборів 2014 року - "Народний фронт", зараз має рейтинг близько 1-3%

Партію прем’єра "Народний фронт" підтримують 2% опитаних.

5% виборчий бар’єр партії долатимуть у конкретну міську, районну та обласну раду, а тому партії із загальноукраїнським рейтингом в 2-3% в окремих регіонах спокійно туди проходять.

На початку серпня свої рейтинги оприлюднив центр "Соціальний моніторинг" спільно з Українським інститутом соцдосліджень.

Тут відповіді тих, хто визначився, екстраполювали на все населення, а тому дані дещо вищі, але пропорції такі ж, як у Демініціатив.

БПП має 23,7%, а далі з великим відривом: "Батьківщина" - 11,9%, "Опозиційний блок" - 11,2%, "Самопоміч" - 10,5% і "Радикальна партія" - 9,3%.

На межі умовного всеукраїнського прохідного бар’єру: "Свобода" - 7,4%, "Правий сектор" - 4,6% і "Народний фронт" та "Громадянська позиція" по 3,5%.

У цьому дослідженні новоствореній партії соратників Ігоря Коломойського "Укроп" підтримку висловили 1,5%.

Своє опитування публікував КМІС, але ще в середині липня.

Тоді соціологи зафіксували скачок рейтингу "Батьківщини". На місцевих виборах за них хотіли голосувати 14%, за БПП – 12,2%, "Самопоміч" - 6,7%, "Радикальну партію" - 4,6%, а "Опозиційний блок" – 4,1%.

Опозиційний блок

Опозиційний блок

Image caption"Опозиційний блок" на місцевих виборах може показати високий результат у східних та південних регіонах країни

Далі також слідував пул партій, які претендують на подолання бар’єру: "Громадянська позиція", "Свобода" та "Правий сектор" - по 2,5%.

"Народний фронт" та "Удар" мали близько по 1% рейтингу, тож не дивно, що ці партії ведуть перемовини про спільний похід на вибори у складі БПП.

"Загальні тенденції зберігаються: БПП дещо втратив позиції, але лідирує, "Самопоміч" не втрачає, підросла "Батьківщина". Але розклад сил не змінюється радикально", - пояснила для ВВС Україна динаміку рейтингів директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.

Регіональна проекція

В опитуванні "Демініціатив" соціологи вказали лідерів рейтингів у п’ятьох умовних регіонах: Схід, Захід, Центр, Південь та Донбас.

БПП має найбільшу підтримку на Заході – 17,2%, а найменшу на Півдні – 12,6%.

"Самопоміч" найбільше підтримують на Заході – 14,5%, а найменше на Сході – 3,9%.

"Батьківщина" найбільше має на Півдні – 7,9%, а найменше на Сході – 2,8%.

Партія Олега Ляшко має по 9% на Заході та в Центрі, а в інших регіонах - близько 5%.

"Опозиційний блок" майже не підтримують на Заході – 0,9% та в Центрі – 4%, а найбільше готові голосувати на Сході та Півдні – 15% та 16%.

КМІС на початку серпня опитав мешканців Миколаєва. Це дає можливість змоделювати результати виборів у деяких південних та східних регіонах країни.

КПУ

КПУ

Image copyrightUNIANImage captionКомуністична партія має шанси подолати 5% бар'єр у східних регіонах, проте її можуть не допустити на вибори через невиконання "декомунізаційного закону"

Тут лідером підтримки може стати "Опозиційний блок" - 15,7%, а далі іде БПП з 8% та "Самопоміч" з 6,3%.

У самому Миколаєві могла б подолати виборчий бар’єр Комуністична партія, проте вона не виконала закон про засудження злочинів комуністичного режиму й не змінила назву, тому Мінюст може позбавити її права брати участь у виборах.

Хоча за КПУ там готові голосувати 4,5%.

Близька до виборчого бар’єру партія "Відродження", яка складається з депутатів парламенту-мажоритарників, які переважно були у Партії регіонів.

Ця партія вже запустила масовану рекламну кампанію.

На межі подолання бар’єру тут "Батьківщина" з 4% та "Радикальна партія" - 3%.

Місцеві проекти

"Загальнонаціональні рейтинги насправді мають досить відносне значення для місцевих виборів", - вважає Ірина Бекешкіна.

Загальнонаціональні рейтинги насправді мають досить відносне значення для місцевих виборівІрина Бекешкіна, директор фонду "Демократичні ініціативи"

Це як середня температура по лікарні, адже в кожному регіоні будуть свої особливості.

"В Одесі є популярна партія мера. Там вона набере якийсь результат, але в загальнонаціональному масштабі опитування цього не покаже. Таких партій буде достатньо", - додала пані Бекешкіна.

Вже зараз є низка партій, які працюватимуть в окремих регіонах на місцевих бізнесменів або місцевих політиків та мерів зі стажем.

Вибори

Вибори

Image copyrightUNIANImage captionМісцеві вибори пройдуть 25 жовтня

Олександр Герега розкручує "Партію конкретних справа" на Хмельниччині, також пішла реклама проектів "Наш край", до якої увійшли деякі колишні члени ПР та чинні мери.

Закон дозволяє балотуватись у мери тільки від партій, тож чинні керівники міст, які не належать до владних партій, шукатимуть собі проекти.

Під час опитування Демініціатив 15% заявили, що голосуватимуть за яскраві місцеві особистості, незалежно від партій, яку вони представляють.

За цей прошарок у тому числі й боротимуться такі проекти, вважає пані Бекешкіна.

Вона звертає увагу, що досі дуже багато людей не визначились з вибором, тому результати 25 жовтня можуть бути несподіваними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...