У ВІННИЦЬКОМУ АРХІВІ ХОВАЛИ ПОМЕРЛИХ ВІД ТИФУ

Сьогодні мова піде про єзуїтський монастир, який знаходитися в самому центрі Вінниці в історичному комплексі Мури. Будували його з 1610-1617 рік. З кінця XVIII століття тут знаходилися навчальні заклади: з 1785 року повітового школа, з 1814 року губернська польська гімназія, з 1832 року радянське гімназія, а з 1907 року чоловіча і жіноча гімназії, пише сайт vlasno.info.

Під час громадянської війни, тут розташовувався один з гарнізонів червоної армії. Тут був і облаштований військовий госпіталь і, в цьому ж приміщенні ховали солдатів, померлих від поранень і тифу. На початку 1920-х років у Вінниці лютувала епідемія тифу, яка «скосила» тисячі людей. Про ці події мало що відомо, документи знищувалися. Радянська влада не хотіла світити ці події де-небудь.
вінницький архів фото

Сама будівля за свою 400-річну історію перебудовувалося не раз. Те що ми спостерігаємо зараз, то це половина тієї будівлі, яка була на початку. У самому приміщенні були храми різних конфесій, навчальні заклади, лікарні. Можна провести аналогію з сучасними торговими центрами, де кожен знімає приміщення для своїх потреб, так і раніше було в приміщенні колишнього монастиря.

У 1910-х роках був проект у міського архітектора міста Григорія Артинова переробити будівлю у православний храм. Планувалося надбудувати величезний купол та переробити будівлю під стилізацію храму. Проект був цікавий і, його швидше б за все втілили в життя, якби не події 1917 року.

З кінця 1920-х років тут розташовується міський архів. Місце для архіву не найкраще. Для столітніх документів потрібні особливі умови зберігання. Тому як будівля стара, то тут підвищена вологість, підвальні приміщення підтоплюються періодично.

– У нас в архіві іноді гуляє привид. Його можна побачити на відеозаписах камери і почути сторонні звуки в сховищах архіву. Будівля з великою історією. Це може бути дух замученої жертви в цих стінах або ченця, який тут похований, – каже співробітник Вінницького обласного архіву Людмила Тимошенко.

Знаходиться архів у центрі Вінниці за адресою Соборна 17.
вінницький архів фото
вінницький архів фото
вінницький архів фото
вінницький архів фото
вінницький архів фото
Фото Влада Боднара

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
152 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов