Через тиждень вінничани знатимуть нові назви вулиць, на яких живуть

Вчора, 27 серпня, відбулось чергове засідання міської комісії з декомунізації, на якому розглядали варіанти нових назв вулиць Вінниці, які підлягають перейменуванню.

Члени комісії досить плідно попрацювали над пропозиціями нових назв, розглянувши близько 50-ти вулиць міста. Остаточні рішення не приймались, адже залишилась ще частина вулиць до розгляду, який запланували на чергове засідання через тиждень. Запланували, що до Дня міста вінничанам представлять для ознайомлення та обговорення повний список вулиць, які підлягають перейменуванню згідно закону про декомунізацію з новими варіантами назв та відповідним обґрунтуванням.

В комісії було зазначено, що процес перейменування вулиць Вінниці є дещо ширшим за саме поняття декомунізації. Адже до списку на зміни назв потрапили вулиці, які не носять імена комуністичних діячів. Є намагання зробити все в комплексі, щоб навести лад у топоніміці Вінниці. Частині вулиць повернуть історичні назви, а ще частину назвуть іменами відомих людей, життя та діяльність яких пов’язані з нашим краєм. Вінничани мають пам’ятати людей та події, які мали відношення до історії саме Подільського краю.

Також не слід забувати, що декомунізація не є дерусифікацією. Якщо вулиця, яка носить ім’я Бєлінського, людини, яка відома своєю відверто антиукраїнською позицією підлягає перейменуванню, то вулиці Пушкіна, Лєрмонтова, Толстого залишаться.

Серед запропонованих комісією нових назв будуть імена відомих людей, які жили та працювали на Вінниччині, як то: засновник української модерністської літератури Ігор Костецький, професор Володимир Антонович, міністр юстиції УНР Дмитро Маркович, генерал, який підписав капітуляцію Японії у ІІ Світовій війні Кузьма Дерев’янко, всесвітньовідомий конструктор гелікоптерів Ігор Сікорський, генерал армії УНР Марко Безручко, видатний математик академік Буняковський, фундатор українського козацтва Бернард Претвич, відомі борці занезалежність України 1917 -20-х рр. Яків Шепель та Яків Гальчевський, Нобелівський лауреат Зельман Ваксман.

Ще частина вулиць поверне старі назви, або отримає нові відповідно до історичних традиційних назв вулиць чи районів міста, як то: Замостянська, Малохуторянська, П’ятничанська, Дубовецька, Брацлавська, Данила Галицького.

Члени комісії максимально намагались врахувати пропозиції, які надсилались жителями самих вулиць. Але потрібно розуміти, що це не завжди можливо та доцільно. Не може кожна вулиця, яка хоч якось виходить до річки чи озера носити назву Набережна, тим більше, що така вулиця вже існує. І таких випадків досить багато.

Слід нагадати, що рішення комісії носять рекомендаційний характер. Всі нові назви ще мають пройти процедуру громадських слухань і лише після них сесія міської ради прийматиме остаточне рішення. 

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
174 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов