Козятинські АТОшники таки отримають ділянки у власність, а не в оренду

Скандальна історія з виділенням землі учасникам АТО в Козятині скінчилась на користь останніх. Міськрада погодилась внести зміни до свого попереднього рішення про виняткове надання земель військовим в оренду.

За результатами зустрічі спеціалістів Держгеокадастру з представниками органів місцевого самоврядування була досягнута домовленість, що на сесії міськради до попереднього рішення будуть внесені корективи, що обумовлять надання ділянок військовим у власність. Засідання має відбутися на початку вересня.

Також читайте: Ноу-хау по-козятинськи: однією рукою дають землю учасникам АТО, а другою забирають

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Скандал навколо землі для бійців АТО в Козятині зчинився після того, як голова Держгеокадастру Максим Мартинюк дізнався, як саме пропонують "наділяти" землею військових тамтешні чиновники.

Місцева влада пропонувала наділи не у власність, а в короткострокову оренду на два роки, виправдовуючись дефіцитом земель.

Завдяки втручанню Держгеокадастру інцидент вичерпано. Максим Мартинюк поставив завдання відшукати вільні землі для передачі учасникам АТО за межами Козятина, щоб компенсувати військовим відмову органів місцевого самоврядування. 

«Учасники АТО мають першочергове право на отримання земельних ділянок – це визначено і завданням прем’єр-міністра і загальнолюдськими морально-етичними нормами, - підкреслює Максим Мартинюк. – Я неодноразово говорив, що тримаю це питання на особистому контролі і одразу реагую на порушення прав військовослужбовців». 

Також розглядається можливість виділення землі у місті для будівництва багатоповерхового будинку, квартири в якому можуть бути надані учасникам антитерористичної операції. 

Коментуючи ситуацію в Козятині, Максим Мартинюк, зокрема, попередив про певні ризики щодо передачі повноважень щодо розпорядження землями на місця .

«Є ризик, що інтереси місцевого чиновника будуть перекривати загальнодержавні, як це відбулося зараз у Вінницькій області. Ніхто не ставить під сумнів необхідність збільшення повноважень місцевої влади з розпорядження землями, однак,  так само очевидною є і необхідність контролю за цим процесом з боку держави», - зазначив голова Держгеокадастру.   

На сьогодні у Вінницькій області учасникам АТО передано у власність 730 ділянок  (294,68 га).

За даними Держгеокадастру, від учасників АТО надійшло близько 50 тисяч заяв на отримання земельних ділянок. З них до органів  місцевого самоврядування на кінець серпня було подано 27%  заяв, з нихзадоволено лише близько половини. 

Зафіксовано 3 747 відмов у наданні земельних ділянок, з яких 70% - органами місцевого самоврядування

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
35 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов