• Головна
  • Козятинські АТОшники таки отримають ділянки у власність, а не в оренду
15:01, 28 серпня 2015 р.

Козятинські АТОшники таки отримають ділянки у власність, а не в оренду

Скандальна історія з виділенням землі учасникам АТО в Козятині скінчилась на користь останніх. Міськрада погодилась внести зміни до свого попереднього рішення про виняткове надання земель військовим в оренду.

За результатами зустрічі спеціалістів Держгеокадастру з представниками органів місцевого самоврядування була досягнута домовленість, що на сесії міськради до попереднього рішення будуть внесені корективи, що обумовлять надання ділянок військовим у власність. Засідання має відбутися на початку вересня.

Також читайте: Ноу-хау по-козятинськи: однією рукою дають землю учасникам АТО, а другою забирають

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Скандал навколо землі для бійців АТО в Козятині зчинився після того, як голова Держгеокадастру Максим Мартинюк дізнався, як саме пропонують "наділяти" землею військових тамтешні чиновники.

Місцева влада пропонувала наділи не у власність, а в короткострокову оренду на два роки, виправдовуючись дефіцитом земель.

Завдяки втручанню Держгеокадастру інцидент вичерпано. Максим Мартинюк поставив завдання відшукати вільні землі для передачі учасникам АТО за межами Козятина, щоб компенсувати військовим відмову органів місцевого самоврядування. 

«Учасники АТО мають першочергове право на отримання земельних ділянок – це визначено і завданням прем’єр-міністра і загальнолюдськими морально-етичними нормами, - підкреслює Максим Мартинюк. – Я неодноразово говорив, що тримаю це питання на особистому контролі і одразу реагую на порушення прав військовослужбовців». 

Також розглядається можливість виділення землі у місті для будівництва багатоповерхового будинку, квартири в якому можуть бути надані учасникам антитерористичної операції. 

Коментуючи ситуацію в Козятині, Максим Мартинюк, зокрема, попередив про певні ризики щодо передачі повноважень щодо розпорядження землями на місця .

Козятинські АТОшники таки отримають ділянки у власність, а не в оренду, фото-1

«Є ризик, що інтереси місцевого чиновника будуть перекривати загальнодержавні, як це відбулося зараз у Вінницькій області. Ніхто не ставить під сумнів необхідність збільшення повноважень місцевої влади з розпорядження землями, однак,  так само очевидною є і необхідність контролю за цим процесом з боку держави», - зазначив голова Держгеокадастру.   

На сьогодні у Вінницькій області учасникам АТО передано у власність 730 ділянок  (294,68 га).

За даними Держгеокадастру, від учасників АТО надійшло близько 50 тисяч заяв на отримання земельних ділянок. З них до органів  місцевого самоврядування на кінець серпня було подано 27%  заяв, з нихзадоволено лише близько половини. 

Зафіксовано 3 747 відмов у наданні земельних ділянок, з яких 70% - органами місцевого самоврядування

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...