Справу Заверухи і хлопців відправили знов на розслідування, а адвокати хотіли відводу судді

На судовому засіданні по справі вінничан Заверухи, Романюка, Кошелюка, Ситнікова та киянина Мнишенка вчора, 27 серпня, були вже усі родичі та всі захисники. Адвокати хотіли відводу судді, але його не прийняли. Натомість, суд задовольнив одне із клопотань захисту – повернути матеріали на дорозслідування.

- Суд повернув обвинувальний акт на досудове розслідування у зв’язку з численними порушеннями, - поінформувала адвокат Дмитра Ситнікова Тетяна Соляр.    

Вона розповіла, що судове засідання тривало з 10.30 до 17.15, тобто майже сім годин. Суд виходив у нарадчу кімнату приймати рішення про відвід, який заявляли йому захисники п’ятьох молодих людей за гратами. Після повернення в залу, суддя зачитав ухвалу – відмовити у відводі. 

Серед заявлених захистом клопотань було прохання розглядати судом присяжних резонансну справу зі звинуваченням трьох неповнолітніх. Андрію Романюку, Дмитру Ситнікову та Миколу Мнишенку ще немає 18-ти років. Також говорили адвокати про масу порушень, допущених слідством. На це зважив суд й вирішив повернути обвинувальний акт на досудове розслідування.

Днями 20minut інформувала, що перше, попереднє, засідання по справі Заверухи і Ко було 20 серпня. Жодного учасника процесу не повідомили про нього належним чином, було тільки два адвокати й мало родичів-представників, але суд прийняв рішення продовжити строк тримання молодим людям під вартою ще на три місяці.  

«Гондонська судова система! - не добирала слів, коли писала у Фейсбуку про перше засідання мати чоловіка Вікторії Галина Горишняя. - Тварюки! Жоден(!) адвокат підсудних 20 серпня не знав про суд щодо своїх кліентів(!). Самі підсудні(!) дізналися про суд над ними за 10 хвилин(!) до суду від конвою(!). Незалежність кажете?! Тьфу! Ганьба та сором!»

А Ігор Криворучко із молодіжної ініціативи «Центр», який був на вчорашньому суді, зробив кілька постів під час засідання. Ось окремі з них:«Я напевно хворий, бо знову вірив у чудо - в справедливий вирок. Чуда не сталося», - написав активіст в кінці засідання.

Відбулося усе у Дніпровському суді, куди з Генпрокуратури передали обвинувальний акт 19 серпня. 20-го - вже було попереднє засідання, про яке сторони дізналися в останній момент. 

УВАГА!Друзі,Грамодяни- мусора здійснили чергове порушення Прав Людини ,порушення Констітуції України та порушення процес...

Posted by Yuriy Krivoy on 24 августа 2015 г.

Нагадаємо, що у обвинувальному акті слідство назвало доведеною вину 19-річної дівчини й чотирьох хлопців у злочинах, визначеними сімома статтями Кримінального кодексу України. Це бандитизм, замах на терористичний акт, посягання на життя працівника правоохоронного органу, розбій, умисне вбивство, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (стосується тільки Заверухи). Найсуворіша стаття відповідальності обіцяє довічне ув’язнення. Що стосується неповнолітніх, то таке покарання не може бути застосоване. Максимальний строк, який вони можуть отримати у разі доведення вини у суді, – 15 років тюрми. А це – вчорашній пост активістки Катерини Кобко, яка регулярно передає Віті Заверусі передачі в слідчий ізолятор:

"Место детей - в школе, а не в тюрмье" Вита Заверуха (с)Сегодня в 10:30 в Днепровском районном суде прошло судовое за...

Posted by Катерина Кобко on 27 августа 2015 г.
20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии