Селище на Вінничині через склад отрутохімікатів називають “Другим Чорнобилем”

За колючим дротом на 4,5 гектарах - найбільший в Україні державний отрутомогильник. Захороненні відходи лежать під землею в бетонному бункері з 78-го року.

Про небезпечний спадок на Вінниччині селяни дізналися лише нещодавно. Бабуся Марія й гадки не мала, що живе з “небезпечним сусідом”. Ще влітку дустом із сховища обприскувала картоплю.

Екологи забили на сполох. З держбюджету виділили області 30 мільйонів гривень, аби утилізувати сховище. На цей час вирішили передати його на баланс сільради, однак остання відмовилась від такого подарунку.

“Були спроби фонду Державного майна вказати нам, щоб ми прийняли його на тимчасовий баланс, але такого ми не зробимо, тому що такий об’єкт взяти собі на баланс і утримувати його - немає фінансової можливості”, - сказав сільський голова Джурина Сергій Гончарук.

Небезпечну гидоту звозили сюди з 9-ти областей України - загалом понад тисячу тонн. За пробами СЕС, ґрунт та вода у селищі поки що в нормі. Утім, екологи все одно категоричні - зволікати з вивезенням отрути не можна.

“Там є приблизно 450 тонн, хімікатів групи ДДТ, тобто це дуст та 200 інших отрутохімікатів, більше тонни хімікатів, в яких є ртуть. Тому ми можемо сказати, що тут важкі ядохімікати, які треба розбирати окремими групами”, - сказав начальник держуправління охорони довкілля у Вінницькій області Володимир Крисько.

Наразі державний отрутомогильник лише огороджений та позначений попереджувальними знаками. Охороняти його офіційно поки нікому. Днями, невідомі горе-геологи спробували відкрити сховок.

За інформацією старожилів, колись цим небезпечним похованням займалися солдати Збройних сил Радянського Союзу. Тож управляння екології тепер шукає господаря складу в Міністерстві оборони.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов