«ВІННИЦЬКІ МУРИ» ОБОРОНЯВ САМ ІВАН БОГУН

У центрі міста Вінниці є оборонний комплекс 17 століття, який іменуються «Вінницькими мурами», пише сайт  vlasno.info.

Це була перша кам'яна споруда у місті. Будівництво кам'яного оборонного комплексу було пов'язано з перенесенням столиці Брацлавського воєводства у Вінницю. До цього були дерев'яні укріплення. Перший вінницький замок знаходився на Замковій горі, яка знаходилася на лівому березі Південного Бугу, біля Миколаївської церкви. Потім у XVI ​​столітті замок був перенесений на острів Кемпа (Фестивальний). Тут замок простояв приблизно до 1585 року і був перенесений вже на територію сучасного комплексу Мури.

Будували оборонні стіни із застосуванням спеціального розчину з додаванням яєчного жовтка. Жовток надавав особливу міцність цементу. Разом з мурами будувався Єзуїтський монастир, який складає частину оборонного комплексу.
Вінницькі мури фото

У 1648 році місто зайняли війська Богдана Хмельницького. Тут розташувався гарнізон Івана Богуна. У 1651 році відбувся бій у Вінниці між польським військом та гарнізоном Івана Богуна. На дворі була зима і козаки на льоду вирубували ополонки і прикрили соломою. Поляки не знаючи цього, своєю кіннотою вирішили переправитися через річку і стали провалюватися під лід. Незважаючи, що військо козаків було в рази менше за чисельністю, вони здобули перемогу.

У 1671 фортеця не витримала польську облогу. Війська Петра Дорошенка програли битву і фортеця була зруйнована. Встановлювати оборонні стіни почали в 30-х роках XVIII століття. У XIX столітті фортеця розвалювалася і її розбирали на будівельні матеріали. Щоб зупинити розтягування будівельних матеріалів, на території мурів розмістили пожежну команду.

– Можна сьогодні зрозуміти, який це був комплекс в ті роки. В окремих місцях є прояви бароко. Весь цей комплекс - величезна історичну цінність, – каже архітектор Людмила Денисова.

До наших днів збереглися дві сторони фортеці з чотирьох і одна оборонна вежа. Цього достатньо, щоб відчути дух історії і зрозуміти, скільки всього пережили ці стіни.
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
53 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов