«ВІННИЦЬКІ МУРИ» ОБОРОНЯВ САМ ІВАН БОГУН

У центрі міста Вінниці є оборонний комплекс 17 століття, який іменуються «Вінницькими мурами», пише сайт  vlasno.info.

Це була перша кам'яна споруда у місті. Будівництво кам'яного оборонного комплексу було пов'язано з перенесенням столиці Брацлавського воєводства у Вінницю. До цього були дерев'яні укріплення. Перший вінницький замок знаходився на Замковій горі, яка знаходилася на лівому березі Південного Бугу, біля Миколаївської церкви. Потім у XVI ​​столітті замок був перенесений на острів Кемпа (Фестивальний). Тут замок простояв приблизно до 1585 року і був перенесений вже на територію сучасного комплексу Мури.

Будували оборонні стіни із застосуванням спеціального розчину з додаванням яєчного жовтка. Жовток надавав особливу міцність цементу. Разом з мурами будувався Єзуїтський монастир, який складає частину оборонного комплексу.
Вінницькі мури фото

У 1648 році місто зайняли війська Богдана Хмельницького. Тут розташувався гарнізон Івана Богуна. У 1651 році відбувся бій у Вінниці між польським військом та гарнізоном Івана Богуна. На дворі була зима і козаки на льоду вирубували ополонки і прикрили соломою. Поляки не знаючи цього, своєю кіннотою вирішили переправитися через річку і стали провалюватися під лід. Незважаючи, що військо козаків було в рази менше за чисельністю, вони здобули перемогу.

У 1671 фортеця не витримала польську облогу. Війська Петра Дорошенка програли битву і фортеця була зруйнована. Встановлювати оборонні стіни почали в 30-х роках XVIII століття. У XIX столітті фортеця розвалювалася і її розбирали на будівельні матеріали. Щоб зупинити розтягування будівельних матеріалів, на території мурів розмістили пожежну команду.

– Можна сьогодні зрозуміти, який це був комплекс в ті роки. В окремих місцях є прояви бароко. Весь цей комплекс - величезна історичну цінність, – каже архітектор Людмила Денисова.

До наших днів збереглися дві сторони фортеці з чотирьох і одна оборонна вежа. Цього достатньо, щоб відчути дух історії і зрозуміти, скільки всього пережили ці стіни.
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов