• Головна
  • «ВІННИЦЬКІ МУРИ» ОБОРОНЯВ САМ ІВАН БОГУН
21:27, 30 серпня 2015 р.

«ВІННИЦЬКІ МУРИ» ОБОРОНЯВ САМ ІВАН БОГУН

У центрі міста Вінниці є оборонний комплекс 17 століття, який іменуються «Вінницькими мурами», пише сайт  vlasno.info.

Це була перша кам'яна споруда у місті. Будівництво кам'яного оборонного комплексу було пов'язано з перенесенням столиці Брацлавського воєводства у Вінницю. До цього були дерев'яні укріплення. Перший вінницький замок знаходився на Замковій горі, яка знаходилася на лівому березі Південного Бугу, біля Миколаївської церкви. Потім у XVI ​​столітті замок був перенесений на острів Кемпа (Фестивальний). Тут замок простояв приблизно до 1585 року і був перенесений вже на територію сучасного комплексу Мури.

Будували оборонні стіни із застосуванням спеціального розчину з додаванням яєчного жовтка. Жовток надавав особливу міцність цементу. Разом з мурами будувався Єзуїтський монастир, який складає частину оборонного комплексу.
Вінницькі мури фото

У 1648 році місто зайняли війська Богдана Хмельницького. Тут розташувався гарнізон Івана Богуна. У 1651 році відбувся бій у Вінниці між польським військом та гарнізоном Івана Богуна. На дворі була зима і козаки на льоду вирубували ополонки і прикрили соломою. Поляки не знаючи цього, своєю кіннотою вирішили переправитися через річку і стали провалюватися під лід. Незважаючи, що військо козаків було в рази менше за чисельністю, вони здобули перемогу.

У 1671 фортеця не витримала польську облогу. Війська Петра Дорошенка програли битву і фортеця була зруйнована. Встановлювати оборонні стіни почали в 30-х роках XVIII століття. У XIX столітті фортеця розвалювалася і її розбирали на будівельні матеріали. Щоб зупинити розтягування будівельних матеріалів, на території мурів розмістили пожежну команду.

– Можна сьогодні зрозуміти, який це був комплекс в ті роки. В окремих місцях є прояви бароко. Весь цей комплекс - величезна історичну цінність, – каже архітектор Людмила Денисова.

До наших днів збереглися дві сторони фортеці з чотирьох і одна оборонна вежа. Цього достатньо, щоб відчути дух історії і зрозуміти, скільки всього пережили ці стіни.
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото
Вінницькі мури фото

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...