Вінницький скульптор розробив для «Парижа» макет вусатого Шевченка

Скульптор Анатолій Бурдейний розробив макет пам’ятника Тарасу Шевченку, який планує встановити на площа Героїв Небесної сотні. Він зобразив поета у віці коли той лише відпустив вуса. Фотоколажі з пам’ятником скульптор показував на Народному Віче.

- Площа Героїв Небесної сотні з самого початку задумувалась під пам’ятник Шевченку, - розповідає скульптор Анатолій Бурдейний. – Потім щось переграли і пам’ятник винесли на музейній площі. Власне його і пам’ятником не можна назвати. Це якась погана літературна інсталяція, яка можна було б встановити на дачі у Гройсмана. На цій площі має стояти гарний пам’ятник Шевченку.
За словами скульптора, для створення пам’ятника він образ Шевченка у віці коли той лише відпустив вуса.
- Шевченка чомусь зображують скорботним канонізованим старцем, - каже Анатолій Бурдейний. – Ми всі забуваємо, що «Кобзаря» він написав до 30 років. «Заповіт» у 33,бо він тяжко захворів і думав, що помирає. Далі це вже роки заслання, загублене здоров’я. Тому я взяв його портрет з того часу коли він був другий рік у засланні і вперше відпустив вуса. Щоб він був вже не юнаком, але і не старцем.
Скульптор розробив для площі одразу два пам’ятника. Один з крилами, інший без. 
Гранітні торці біля пам’ятника теж не залишаться осторонь. На них скульптор планує зобразити Божу матір та молоду Україну.

За словами скульптора він вже показував свою розробку у міській раді, але підтримки головного архітектора та виконуючого обов’язки міського голови Сергія Моргунова не знайшов. Через те вирішив показати свою роботу на Віче. Учасникам віче ідея сподобалась.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии