Через вкрай низький рівень води у водосховищі Ладижинська ГЕС працює лише 2-2,5 години на добу

Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів просить керівництво ДТЕК Ладижинської ТЕС знизити рівень води у Ладижинському водосховищі на 1 м, аби дати приток води до Південного Бугу нижче за течією річки. Станом на 31 серпня рівень води у Ладижинському водосховищі знизився до відмітки 175,59 м (за Балтійською системою), що на 1,35 м нижче нормального підпірного горизонту. Такого низького рівня води у Ладижинському водосховищі не було за всю історію існування Ладижинської гідроелектростанції (з 10.05.1964 р) – і ця ситуація загрожує роботі ГЕС.

«Через вкрай низький рівень води Ладижинська ГЕС працює лише 2-2,5 години на добу. Приток води маємо «нульовий». Такого ще не було ніколи, – каже електромонтер головного щита керування ДТЕК Ладижинської ГЕС Микола Фадєєв. – Рівень води продовжує знижуватися, адже ми маємо забезпечувати санітарний скид води – 5,5 м3/секунду. Так як притоку води немає, об’єм скиду зменшено до 3,4 м3. Якщо рівень води у водосховищі знизиться до відмітки 174,5 м – ми взагалі не зможемо працювати».

2015-08-31-v13b1.jpg

«Запланована потужність станції 7,5 МВт, та її реальна потужність залежить від кількості води у водосховищі. – каже головний інженер ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Березницький. – під час весняного паводку зазвичай працює 2 гідроагрегати, у посушливий період ГЕС може взагалі не працювати, тому що недостатньо води. Тому і графіку відпуску електричної енергії не існує, адже запланувати заздалегідь приплив води у водосховище неможливо».

Як підкреслив заступник головного інженера ДТЕК Ладижинської ТЕС Василь Новицький, днями Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів звернулося з пропозицією знизити рівень води у Ладижинському водосховищі ще на 1 метр, аби підтримувати рівень Південного Бугу і забезпечити роботу каскаду ГЕС, розташованого нижче за течією.

Нагадаємо, Ладижинська ГЕС потужністю 7,5 МВт використовує тиск води Ладижинського водосховища, у якому охолоджується відпрацьована в турбінах вода з Ладижинської теплової електростанції. Тож дві електростанції отримують сумісний ефект ставка. ГЕС – підтримує водний балансу нашого регіону – тих населених пунктів, які знаходяться вище за течією річки Південний Буг, в тому числі і Вінниці.

Ще одна важлива функція, яку виконує гідростанція – це живлення Ладижинської теплоелектростанції у випадку аварії. І призначення своє гідроелектростанція виправдала – саме завдяки ГЕС у 2000 році вдалося зберегти обладнання і оперативно відновити роботу Ладижинської ТЕС, яка, внаслідок зледеніння, «сіла на нуль», тобто залишилася зовсім без електроенергії, необхідної для запуску обладнання.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
62 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов