Все більше українців відправляються на пошуки роботи в країни Європи. Однак практично відразу стикаються з проблемою вибору вакансій. Не завжди робота, яку пропонують іноземні фірми чи українські посередники, підходять нашим мігрантам. Тож перед виїздом рекомендується ознайомитися з найбільш затребуваними професіями, щоб хоча б приблизно визначити підходящі напрями діяльності.

Пропозиції в Польщі
Влаштуватися на роботу в цій країні можна по робочій візі, яка відкривається в польському консульстві на основі запрошення від роботодавця. Вона видається на рік з правом перебувати в державі 180 днів. Якщо мігрант добре справляється зі своїми обов’язками і роботодавець задоволений його результатами, є можливість оформити повноцінну робочу візу з правом на проживання.
Найпоширеніша робота в Польщі – збір урожаю, будівельники, плиточники, муляри, зварники, бетонщики. Останні вакансії високо оплачуються, тому українські чоловіки охоче влаштовуються на таку роботу. Однак мігрантам, як планують виїхати в Польщу на заробітки, варто враховувати, що заробітна плата дещо зменшилась.

Робота в Чехії
Офіційно Чехія не приймає на роботу некваліфіковані трудові кадри. Уряд країни зацікавлений лише у дипломованих спеціалістів і фахівців високого класу з вищою освітою. Єдиний спосіб працевлаштуватися в Чехії – отримати Блакитну карту по спеціальному запрошенню від роботодавця.
Найбільш затребувані професії в Чехії – лікарі, кондитері, поварі і різноробочі на будівництві.

Вакансії в Німеччині
Чимало українців останніми роками працевлаштувалися в Німеччині. Раніше уряд країни жорстко обмежував притік трудових мігрантів. Однак з часом в Німеччині почав формуватися дефіцит певних спеціалістів, в зв’язку з чим роботодавці почали шукати працівників на міжнародному ринку праці.
Українці
В достатній кількості є робота в Німеччині для фізиків, механіків, страхувальників, фармацевтів, торгових представників, енергетиків, монтажників метало пластикових вікон, інженерів автомобільної промисловості, будівельників, доглядальниць за хворими і літніми людьми.

Популярні професії в Англії
Великобританія – благополучна країна зі стабільною економікою. За останні декілька років в Англію переїхало більше 200 тисяч вихідців з пострадянського простору. Влада країни створює сприятливі умови для навчання іноземних студентів та пропонує хороші пропозиції для професіоналів з інших країн.
Найпопулярніша робота в Англії  - топ-менеджери, маркетологи, юристи, психологи, інженери, спеціалісти по ІТ-технологіям та телекомунікаціям, лікарі.
У інших країнах Європи українці в основному працюють на будові або в сфері обслуговування.