«ЖІНКИ ПОВИННІ БУТИ У ПОЛІТИЦІ, БО ТАМ ВИРІШУЮТЬСЯ ВАЖЛИВІ ДЛЯ ЇХ СІМЕЙ ПИТАННЯ», — ВІННИЦЬКИЙ ЕКСПЕРТ

"Жінки — це 50 відсотків успіху України" — під таким гаслом у Вінниці відбулося засідання круглого столу "Жінки у політиці", пише сайт  vlasno.info.

— У нас у парламенті зараз 11% жінок, це найбільше за весь час, але такими темпами ми досягнемо 50-відсоткового представництва жінок у владі не раніше, ніж через 50 років, — зауважила експерт з гендерних питань Світлана Ходакова. — Саме тому було прийнято закон про 30-відсоткову квоту, це тимчасовий захід, але він дозволить привести жінок у політику.

Навколо доцільності примусового включення жінок у політичні партії і точилася дискусія. Ольга Безпалько (Спілка молодіжних організацій Вінниччини) запитала керівників партій, чи так само активно вони запрошують до політики молодь та людей з обмеженими можливостями.

— Те, що закон змусив партії набирати до списків 30% жінок, це добре, але було б непогано ще й зобов'язати їх включати до списків молодь та інвалідів, адже зараз найбільш активно шукають саме жінок, щоб виконати квоту, — зауважила пані Ольга.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Леся Мороз, депутат облради від партії "Батьківщина" зауважила, що кандидатами в обласну раду жінок набрати складніше, ніж по місту. А "Самопоміч" запевнила, що вже виконали квоту, і 30 відсотків жінок у списки набрали.

— Чому всі вважають, що політика — не жіноча справа? — говорить Світлана Ходакова. —Дійсно, у жінки, зазвичай, на першому плані родина, дім. Але справа в тому, що в політиці приймаються рішення, які стосуються жінок і їх сімей, тому вони повинні брати участь у цих процесах.

Студентка Академії політичного лідерства жінок Юлія Рибачук зауважила, що жінки відмовляються від партійності, тому що знають, що там нелегко.

— Всі знають, що політика — справа жорстока, там постійний "мордобій" і все вирішують гроші. Але самі ці квоти на відсоток жінок у владі — наш шанс і поштовх до того, щоб якісно змінити політику.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Про те, що політика не дуже приваблює жінок, говорив і голова обласного осередку партії "Громадський рух "Народний Контроль" Володимир Воловодюк:

— Активні громадські діячки, волонтерки, які проявили себе на війні та революції, коли їм пропонуєш іти в політику, здебільшого, відмовляються, тому набрати жінок у партію нелегко. Це — відповідальність. Адже якщо ти станеш депутатом, то ніхто не питатиме, чи ти була зайнята домашньою роботою, чи дітьми. Зголосилася — потрібно робити. Але такі жінки, які беруть на себе відповідальність, у нашій партії є. Крім того, у нас є молодіжне крило, яке також активно працює. Ці вибори дадуть можливість привести до влади молодь, а нові обличчя замінять тих партійців, які вже багато років у політиці, і не можуть привнести в неї нічого нового.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Лідер іншої політичної сили — партії "Сила людей" додав, що для участі у виборах жінки повинні мати ресурси:

— Я згоден з паном Воловодюком, що жінки, зазвичай, мають менше вільного часу і коштів, щоб забезпечити виборчий процес. Тому частіше вони вступають у потужні та відомі партії, які за них можуть внести кошти, забезпечать поліграфією та організують агітацію. В нові партії, де треба посилено працювати, проводити зустрічі, створювати свій імідж, жінки вступають менш охоче.

Та все ж, незважаючи на всі перепони, у жінок є шанс прийти в політику і змінити її. Софія Мельник (Громадський центр "Форум") зазначила:

— Може, квотування — це і дещо штучний крок, але у Швейцарії, яка лише в 60-х роках минулого століття надала жінкам виборче право, саме завдяки квотам вдалося досягти рівного представництва у владі, і зараз там жінка керує країною.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Мэру Могилев-Подольского Петру Бровко сообщили окончательное подозрение. Об этом сообщает пресс-служба ГПУ. В январе мэра задержали на взятке в 7,5 тыс. долларов за передачу земельного участка. В ходе следствия правоохранители нашли еще нарушения. ОКазалось, что в 2017 год мэр незаконно изменил штатное расписание горсовета, что привело к безосновательному прекращению финансирования отдела. В результате люди остались без зарплат на сумму в 550 тыс. гривен....
Общество
Алла и Василий Яровые из села Станиславчик Жмеринского района удочерили трех девушек. Имея двух сыновей, которым сейчас уже 26 и 22 года, супруги всегда мечтали еще и о дочерях и вот, осуществили свое желание. Теперь дружная семья пополнится тремя сестрами.Старшей девочке 10 лет, средний 8, а наименьшей ещё нет года. Как сообщают в районном совете, сестры быстро признали родителей и с нетерпением ожидали встреч. Уже завтра, 19 июля, дети прибудут к родител...
Общество
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн. Сегодня в парке Дружбы народов, на Вишенском озере, состоялось открытие нового вида актракционов. Это зип-лайн туристическое развлечение, которое представляет собой натянутый на высоте канат-путь, по которому под действием собственного веса движется человек, закрепленная на нем с помощью устройства, обеспечивающего свободное скольжение. Такой же метод используется в альпинизме для перемещения...
Политика
21 июля в Украине пройдут внеочередные выборы народных депутатов Украины. Результаты соцопросов постоянно различаются, поэтому редакция сайта Vinbazar.com поинтересовалась у винничан, за кого они отдадут свой голос на выборах в новую Верховную Раду.У тех, кто согласился открыть свой выбор, предпочтения разделились примерно поровну между "Европейской Солидарностью" и "Слугой народа". Причем команде Петра Порошенко больше симпатизируют люди старшего возраста...
Политические новости
Інтерв’ю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №12 Оленою Верлан-Кульшенко - Пані Олено, про вас у медіа вдалося знайти лише кілька слів – мати, волонтер, викладач. Утім кожне з них, це майже окреме життя. Що з них для вас найважливіше і звідки сили беруться на всі ці справи? - Для мене вони рівнозначні. Як три кита, що колись в уяві людей тримали землю, так і вони утрьох тримають мене міцно на землі. Бо перше моє призначення я...
Общество
В Стодольцах Жмеринского район на Винниччине восемь лет подряд проходит сельский Праздник вареников. Посоревноваться в приготовлении традиционного украинского блюда съезжаются мастера из сел Жмеринщины и даже соседнего Барского района.Как сообщили в райгосадминистрации, в этом году продемонстрировать свои кулинарные способности прибыли 42 хозяйки. Они лепили вареники в форме рыбы, цветов, делали их разноцветными, шоколадными, с разнообразными начинками и с...
Происшествия
Ущерб, нанесенный государству в результате утечки химикатов в реку Рось, винницкие экологи оценили в 9 млн. гривен. Об этом сообщает пресс-служба Государственной экологической инспекции в Винницкой области.Точная сумма составляет 9328617 грн. 98 коп. Материалы дела экологи передали в Погребищенское отделения полиции Калиновского отдела полиции ГУНП в Винницкой области.
Общество
На территории Подольского зоопарка в Виннице установят беседки с системой охлаждения. Во время жары посетители зверинца смогут освежиться водным туманом, который будет создавать специальная установка.Об этом сообщили в Винницком областном коммунальном специализированном лесохозяйственном предприятии. "Простудиться там нереально, поскольку туман мягкий и приятный, - говорит директор Подольского зоопарка Евгений Ткачик. - Такие системы орошения есть у многих...