Як пересічному вінничанину стати депутатом?

В депутати я б пішов… Як пересічному вінничанину стати депутатом на цьогорічних виборах до місцевих рад? Згідно з новим Законом України «Про місцеві вибори» висувати кандидатів у депутати обласних, районних та міських рад можна тільки через списки місцевих політичних партій.

Отже, якщо ви свого часу вступили до котроїсь із партій, то є шанс, що вас до того списку таки включать. Для цього потрібно, щоб товариші по партії вирішили, що ви достойні цієї високої місії, і проголосували за вас на партійних зборах чи конференції (ці заходи проходитимуть з 5 по 19 вересня). 

Просіться до партійних
Ну а якщо ви все життя були осторонь політики, але відчуваєте в собі нереалізований потенціал і категорично бажаєте послужити на благо громади, тоді все трохи складніше. Єдине, що говориться в законі щодо такої ситуації – це те, що за списками політичної партії можуть балотуватися або її члени, або ж безпартійні громадяни. І все. Жодної конкретики. 

Очевидно, безпартійному вінничанину треба звертатися до місцевого осередку вподобаної ним партії, яка, на його думку, має шанси подолати 5%-й прохідний бар’єр. Далі все залежить від того, чи потрібні ви цій партії. Якщо ви сподобаєтеся партійцям, вашу кандидатуру можуть запропонувати для затвердження на зборах. 

Ну а якщо у них і серед власних партайґеноссе вже вишикувалася черга з бажаючих стати слугами народу, то шансів у вас – самі розумієте… До того ж крім обов’язкових документів, які необхідно подавати кожній особі, включеній до виборчого списку кандидатів у депутати, в місцевій організації партії вам можуть запропонувати заповнити ще й додаткові папери – тестові, так би мовити, які допоможуть уточнити вашу життєву позицію. 

Самовисуванці – в село
Обираючи партію, пам'ятайте, що у виборах не можуть брати участь місцеві організації партій, які не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Якщо ж ваша кандидатура потрапила нарешті до заповітного списку, не поспішайте радіти – цей список ще відправлять центральному керівному органу партії на затвердження.

Офіційне висунення кандидатів у депутати (а також кандидатів на пост мера) місцеві партійні осередки почнуть 21 вересня. Крайній термін для тих, хто бажає взяти участь у виборах - 30 вересня.

Остаточні рішення про реєстрацію кандидатів (або відмову в ній) виборчі комісії повинні ухвалити 1 жовтня.
Право на самовисування новий закон залишив для кандидатів у депутати сільських та селищних рад, а також кандидатів на посаду сільського, селищного чи міського голови. Так що в селі депутатом стати трохи простіше – до речі, там і грошову заставу платити не потрібно. 

Коменти експертів

Руслан Штогрин, політтехнолог
- Новий закон про вибори, на мою думку, доволі вдалий і демократичний, а досконалого виборчого законодавства взагалі не може бути. Встановлення 5%-го прохідного бар’єру вважаю позитивною новацією. З недоліків можу назвати скасування вирівнюючого коефіцієнта – він не дозволяв перемогти за суто кількісним показником, враховувалося, скільки відсотків виборців проголосували за певного кандидата. 

Василь Вовк, кандидат юридичних наук, генерал-майор СБУ

- Цей закон - крок до європейських цінностей і має багато демократичних ознак. Корисні новації: відкритість партійних списків (виборець оцінює не тільки партію, але й кандидата); економія паперу і не тільки (буде всього один бюлетень); скорочення депутатського корпусу місцевих рад приблизно на третину. Проте партії все одно шукатимуть грошовитого кандидата, спроможного матеріально «закривати» свій округ.

Сергій Ткачук, юрист
- Тепер не партія буде визначати, кому видати мандат, а виборці: хто з кандидатів набере більше голосів, той і стане депутатом. Негативний момент – те, що безпартійна людина, яка хоче балотуватися, мусить звертатися з проханням до певної політичної партії. І якщо їй відмовлять у тій партії, яка їй близька по духу, доведеться шукати іншу політичну силу, тобто зраджувати своїм принципам, а це неправильно. 

Де на Вінниччині депутатство найдорожче 

Розмір грошової застави на чергових місцевих виборах залежить від кількості виборців у конкретній місцевості. Найбільша грошова застава передбачена для виборчого списку кандидатів у депутати Вінницької обласної ради - 61 556 грн. Чимала сума застави визначена і для кандидатів у депутати Вінницької міської ради - 13 709 грн. Таку ж заставу доведеться вносити кандидатам на посаду мера Вінниці. 
Серед міст області «найдорожчою» для бажаючих стати міським головою виявилася Жмеринка: там кожен із кандидатів має витягти з кишені (власної чи партійної) 1 472 грн. Найменшу заставу заплатять охочі зайняти крісло мера у Шаргороді: всього 267 грн. 
Серед районних рад лідирує, звичайно ж, Вінницька: 3 120 грн, другу сходинку займає Бершадська районна рада: 2 407 грн. А найменшу заставу попросять з кандидатів у депутати Піщанської районної ради – лише 763 грн.

Зважуйте «передвиборну» гречку
Закон забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів. Але це правило не поширюється на товари, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії - за умови, що вартість таких товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг не перевищує п’яти відсотків розміру мінімальної заробітної плати (це приблизно 61 грн). Так що, шановні вінничани, коли вам пропонуватимуть гречку в пакеті з логотипом певної партії, зважте той пакет і порахуйте: якщо виходить менше 61 грн, то вас не підкуповують, а просто роблять подарунок. Від щирої душі…

Документи, які необхідно подати особам, включеним до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії 

 • заява про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу та згоду на оприлюднення біографічних відомостей;
   
 • автобіографія, що обов’язково повинна містити: прізвище, власне ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім’ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
   
 • декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;
   
 • чотири фотографії розміром 4x6 см;
   
 • ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання.
20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
226 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Еще до проведения Объединительного собора 15 декабря, на котором выбрали предстоятеля Православной церкви Украины, в Московский патриархат звонили из Москвы с указанием провести чистку «националистов». Именно так в России называют проукраинских священнослужителей. Об этом в интервью theБабель рассказал митрополит Винницкий и Барский Симеон, который вопреки позиции Московского патриархата принял участие в соборе. По его словам, митрополит Онуфрий сказал, чт...
Политика
Сегодня, 19 декабря, в Винницу приехал министр внутренних дел Арсен Аваков. В Доме офицеров проходит закрытая встреча с правоохранителями местного управления Национальной полиции Украины.По информации портала Vinbazar.com, вместе с министром в город также прибыли председатель Национальной полиции Украины Сергей Князев и руководитель Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям Николай Чечеткин. О чем общаются полицейские с руководством на встре...
Общество
18 декабря в эфир вышло шоу "Инспектор. Города" с ревизией в Виннице. Владимир Остапчук проверил в городе детский сад «Амадея», рынок "Урожай", ресторан Montblanc и гостиницу "Франция". Без конфликтов и приятных встреч НЕ обошлось.Остапчук пытался осмотреть один из самых дорогих Винницких частных детских садов «Амадея», но администрация оказалась против съемки. Владельцы заведения вызвали охрану. Ведущий позвонил в полицию, но патрульные стали на сторону п...
Общество
В Виннице на Киевском мосту появились необычные скульптуры. На перилах моста «посадили» кошек и птиц. По замыслу художника, кошки охотятся на воробьев, рядом воркует пара голубей, и гогочут гуси.Городскую новинку в facebook представил мэр Сергей Моргунов.«Сюрприз для винничан к праздникам! Вот такая милая компания "поселилась" на Киевском мосту », - написал мэр.
Происшествия
Военнная прокуратура заявила, что основной причиной взрывов на военных складах в Калиновке Винницкой области стало проникновение неустановленных лиц на территорию арсенала, которые умышленно совершили детонацию боеприпасов, сообщает УНН. По словам прокуратуры, по делу взрывов на арсенале в Калиновке сообщение о подозрении конкретным лицам осуществляется только после всестороннего и полного досудебного расследования в соответствии с требованиями УПК и при н...
Общество
В отличие от большинства регионов Украины, на Винничине зафиксирован достаточно большой процент людей, который считают себя счастливыми. Правда, это преимущественно молодежь и относительно обеспеченные винничане. В Виннице 17 декабря заместитель директора Социологической группы «Рейтинг» Любомир Мысив презентовал результаты исследования настроения граждан. Были опрошены 1600 респондентов, поэтому погрешность допускается в пределах 2,4%. Что может быть для...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Общество
Николай Чудотворец является самым почитаемым святым в христианстве. На протяжении года отмечают данный праздник два раза, зимой - 19 декабря и весной - 22 мая. В народе 19 декабря именуется как - Николин день, Никольщина, Никола морозный, Микола зимний. Особой традицией считается в праздник – одарить детей подарками, именно в ночь с 18 на 19 декабря. Множество примет и суеверий постепенно верующие замечали в данный день, которые непосредственно предвещали...
Общество
Сегодня, 18 декабря, в Винницу прибыл архиепископ Варсонофий, который накануне был назначен на должность митрополита Винницкого и Барского. Встречали нового главу Епархии несколько сотен верующих. Бывший ключарь кафедрального собора Воскресения Христова, рассказал, что планирует делать дальше.О будущих планах, общение с предшественником и приезд в Виннице Варсонофий рассказал в эксклюзивном интервью порталу Vinbazar:Где вы будете совершать службу, если Соб...