• Головна
  • Вінницькі журналісти змагатимуться за поїздку до Європи
16:30, 8 вересня 2015 р.

Вінницькі журналісти змагатимуться за поїздку до Європи

40 вінницьких журналістів, які братимуть участь у практичному семінарі з питань реформування місцевого самоврядування, стануть учасниками конкурсу кращих робіт, присвячених цій тематиці. Двоє переможців конкурсу поїдуть вивчати досвід до Європи.

Сьогодні, 8 вересня, представники Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» презентували проект «Децентралізації влади -  журналістську підтримку».

Цей проект було розроблено навесні нинішнього року в рамках програми підтримки проектів громадських організацій, спрямованих на розвиток громадянського суспільства за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Вінницькі журналісти змагатимуться за поїздку до Європи (фото) - фото 1

Вінницькі журналісти змагатимуться за поїздку до Європи (фото) - фото 1

Тематика була обрана на злобу дня – процес децентралізації влади та добровільного об’єднання територіальних громад, а точніше: висвітлення його у ЗМІ. 

Коли ми готували цей проект, то вирішили, що саме ця тема є на часі і потрібно її актуалізувати. Інформації дуже багато, постійно змінюється законодавство, і журналісти, які висвітлюють у своїх ЗМІ питання децентралізації, повинні самі в них розбиратися, щоб потім доносити суспільству, - сказав Голова Вінницького обласного осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.

Щоб ефективно попрацювати із представниками ЗМІ, організатори обрали форму дводенного навчально-методичного семінару, на який запросили 40 журналістів зі всієї області. Семінар триватиме 10-11 вересня у заміському комплексі, тому журналісти зможуть не тільки зосередитися на темі проекту, а й обмінятися враженнями, досвідом.

Вінницькі журналісти змагатимуться за поїздку до Європи, фото-2

Заступник голови Вінницького осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Андрій Кавунець ознайомив з програмою семінарських занять. 

Ми підготували 5 лекцій, які повинні охопити всі нагальні питання. Ознайомимо журналістів із міжнародним досвідом реформ, зокрема з польським. Обговоримо особливості добровільного об’єднання територіальних громад та конституційні зміни в аспекті децентралізації. Поспілкуємося про особливості виборчого законодавства та участі громадянських інституцій у формуванні влади, - розповів Андрій Кавунець.

Семінар стане лише першим етапом реалізації проекту. По його завершенню всі учасники можуть подати на конкурс свої роботи: публікації, фільми, програми на тему місцевого самоврядування.

Журналісти не зобов’язані це робити, але є чудове заохочення. Автори двох кращих робіт матимуть можливість вивчити практичний досвід місцевого самоврядування країн Вишеградської четвірки (Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини). МГО «Україна-Польща-Німеччина» готує свій наступний проект за підтримки цих країн, а тому вирішила поєднати обидва проекти і таким чином відзначити кращих журналістів. 

Конкурсні роботи будуть опубліковані на сайті МГО "Україна-Польща-Німеччина" та на сторінках у соцмережах. Важливість публікацій буде визначати не лише комісія, але й читачі своїми лайками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...