Вінниця хоче збирати білоруські трактори (ФОТО)

Про перспективи двостороннього співробітництва між Білоруссю та Вінницькою областю йшлося на зустрічі голови облдержадміністрації Миколи Джиги з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в України Валентином Величко, який  перебуває у Вінниці з офіційним візитом.

Сторони заявили про взаємну зацікавленість у співпраці в сфері машинобудування, агропромислового комплексу та дорожнього будівництва. З метою зміцнення міжрегіональних зв’язків та обміну досвідом делегація з Вінниччини відвідає Гродненську область, а група фахівців з Білорусі вивчатиме принципи господарювання у нашій області.

Микола Джига відзначив активізацію зовнішньоекономічних контактів Вінниччини з зарубіжними країнами. Разом з тим, зауважив він, за останній час область вперше відвідав представник держави з пострадянського простору. «Між Вінницькою областю та Білоруссю встановились дуже гарні економічні та гуманітарні відносини. У нас достатньо потужний товарообіг: він складає приблизно 100 млн. доларів в рік, експорт наших товарів переважає», - зазначив голова облдержадміністрації на прес-конференції після зустріч з Послом Білорусі. Він додав, що обласна влада зацікавлена у подальшому розвитку ділових та гуманітарних зв’язків з білоруськими регіонами. «Ми обмінялись можливостями співпраці в галузі машинобудування та організації роботи в агропромисловому комплексі, розвитку двосторонніх зв’язків в гуманітарній та культурній сферах», - повідомив він.

Валентин Величко підкреслив, що Україна є другим стратегічним економічним партнером для Білорусі. Разом з тим, є потенціал для зростання товарообороту між двома державами на взаємовигідній основі. Посол під час зустрічі повідомив, що в загальній структурі україно-білоруського товарообігу Вінниччина посідає 17-те місце: за обсягами імпорту білоруських товарів наша область на 13-тій сходинці, за експортом власної продукції до Білорусі – на 10-тій. Також він додав, що останнім часом відновлені зв’язки між містами-побратимами.

Нові перспективи співробітництва передбачає обмін делегаціями з обох країн. У світлі розвитку молочнотоварного виробництва з 29 листопада вінницьке представництво знайомитиметься з досягненнями у цій сфері Гродненської області, де лише цьогоріч побудовано 23 сучасні ферми. «За крупними тваринницькими комплексами – майбутнє молочної галузі», - зазначив Микола Джига.

Білоруський дипломат повідомив про мету візиту його земляків у відповідь. «Нам приємно, що делегація Вінницької області побуває у Гродненській області. В народі недаремно говорили, що досвід – це найдешевші капіталовкладення. Аналогічно з 5 по 10 грудня приїде білоруська делегація буде вчитися у Вінницької області. Її очолить заступник міністра сільського господарства Марініч, будуть керівники сільгоспуправлінь з усіх регіонів, які будуть дивитися кондитерську фабрику, цукровий завод, ферму нову товарну і так далі. Це – основа гарної співпраці», - сказав Валентин Величко.

Голова облдержадміністрації наголосив, що вінницькі власті готові до реалізації спільних проектів з білоруськими діловими колами. «Спільних підприємств поки що немає, але це можливо. Ми говорили про можливість зборки тракторних агрегатів мінського тракторного заводу на базі вінницьких підприємств, але менше 3 тис. машин – це не буде рентабельно, підказує Посол, тому ми повинні вивчити це питання. Можливі інші варіанти: у сфері обслуговування, в гуманітарній сферах. Наприклад, у плані оновлення ліфтового господарства, «Могилівліфт» сьогодні, мабуть, монополіст на пострадянському просторі, тут можлива співпраця», - прокоментував Микола Джига.

У встановленні ділових зв’язків з білоруськими нафтопереробними заводами зацікавлена служба автомобільних доріг у Вінницькій області. Вінницькі дорожники готові закуповувати білоруський бітум та мазут для проведення ремонтних та будівельних робіт.

Валентин Величко зазначив, що усі питання повинні вирішуватися на експертному рівні з економічним обрахунком взаємовигоди для обох сторін. А також додав, що білоруські виробники віддають перевагу довгостроковому співробітництву.

По закінченню протокольної зустрічі сторони обмінялися символічними подарунками. Білоруський гість презентував Миколі Джизі традиційний житній хліб, а від вінницького губернатора Валентин Величко отримав у подарунок картину із зображенням визначних місць краю.

У рамках візиту до Вінницької області надзвичайний і Посол Республіки Білорусь в Україні В. Величко зустрінеться з підприємцями в приміщенні Вінницької Торгово-промислової палати, а також ознайомиться із виробничою діяльністю ТОВ «АВІС».

Для довідки:

Зовнішньоторговельний оборот Вінницької області з Республікою Білорусь за 2010 рік склав 99 млн. 582 тис. дол.США. При цьому обсяги експорту товарів за 2010 рік склали 42 млн. 654 тис. дол.США і збільшились у порівнянні з 2009 роком на 62,2%.

Обсяги імпорту в 2010 році склали 56 млн. 928 тис.дол. і збільшилися в порівнянні з попереднім роком на 62,3%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за 2010 рік становить 14 млн. 274 тис. дол.США.

За січень-вересень 2011 зовнішньоторговельний оборот Вінницької області з Республікою Білорусь складає 54 млн. 991 тис. дол.США. При цьому обсяг експорту товарів за 9 місяців 2011 року становить 36 млн. 62 тис. дол, що на 44,6% більше, ніж за відповідний період 2010 року.

Обсяг імпорту з Республіки Білорусь за січень-вересень 2011 року становить 18 млн. 929 тис. дол. і зменшився на 62% порівняно з відповідним періодом 2010 року.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за 2011 рік становить 17 млн. 132 тис. дол. США

Основу структури експортних поставок до Білорусі складають: готові харчові продукти (алкогольні та безалкогольні напої, продукти переробки овочів, плодів), механічне обладнання (котли, машини, апарати, механічні пристрої), жири та олії тваринного або рослинного походження, не дорогоцінні метали та вироби з них.

Основу імпортних надходжень складають: механічне обладнання (котли, машини, апарати, механічні пристрої), продукція хімічної промисловості (добрива, фармацевтична продукція), не дорогоцінні метали та вироби з них, готові харчові продукти.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
12 ноября в 5 часов 58 минут в Службу спасения «101» поступило сообщение о возгорании автомобиля. В г. Гнивань на одной из парковок загорелся ВАЗ. Огонь уничтожил кузов автомобиля, салон, отсек двигателя и панель приборов. Также огонь повредил припаркованный рядом Mitsubishi.Об этом в «Фейсбук» сообщают Тывровские спасатели Винницкой области.«Происшествие случилось в г. Гнивань на ул. 1-го Мая. Прибыв на место вызова спасатели установили, что огнем охвачен...
Бизнес
Зарплаты в резюме директоров значительно больше тех, что предлагают им потенциальные работодатели. Бухгалтеры и продавцы же наоборот просят меньше того, что сейчас на рынке труда по городу.Насколько различаются зарплаты в вакансиях винницких работодателей от ищущих потенциальные рабочие? Оказывается иногда разница действительно велика.Отсортировали самые популярные резюме и вакансии на сайте поиска работы Work.ua. Средняя зарплата, за которую готовы работа...
Криминал
Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Винницкой области. Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области устанавливается местонахождение Смикала Владимира Петровича, 25.07.1991 г.р., разыскиваемый полицией по подозрению в совершении незаконного лишения свободы. "Граждане, которые владеют какой-либо информацией, которая поможет установить местонахождение разыскиваемого мужчины, могут сообщить в полицию по телефонам: 0680645184 или 102. Конфиде...
Общество
47-летний инженер из Винницкой области Анатолий Стафийчук собрал вертолет из деталей автомобиля.Сельский авиатор-самоучка летает на собственном вертолете, сообщают в сюжете «Виты».Анатолий Стафийчук признается, что с детства мечтал подняться в небо. Не имея специального образования, вертолет смастерил в домашнем гараже.На это конструктор потратил более 2000 долларов. Сейчас, вместе с работой, изобретатель оценивает его в 80 000 долларов.Винничанин геликопт...
Общество
Вчера, 11 ноября умер 30-летний ветеран АТО Роман Савков с Шаргорода Винницкой области Об этом говорится в заметке журналистки Лилии Рагуцкой в соцсети "Фейсбук".Сообщается, что Савков воевал в составе 92 ОМБр. 19 июля 2017-го под Красногоровкой попал в плен. Тогда в бою, трое братьев Романа погибли. А он сам с тяжелым ранением оказался в Макеевской колонии. Извлечь из застенка "ДНР" Романа Савкова удалось только 24 января 2018 с приобретенным в плену саха...
Общество
Шестиклассница Диана Маковецкая с Казатина спела песню-молитву «Боже, Украину храни», которая поразила водителя винницкого караоке-такси Андрея Турко до слез. «Я переселенец и я очень переживаю за дальнейшую судьбу Украины, за наших людей, за нашу целостность. Я очень люблю Украину, как и Диана, наверное. Я не думал, что разрыдаюсь. Теперь не знаю, как я буду выкладывать это в интернет», - говорит в видео таксист Андрей Турко. За такси девочка не рассчитыв...
Общество
В среду, 13 ноября 2019 года, в Виннице в микрорайоне «Подолье» и на Пирогова не будет воды.Работники «Винницаоблводоканал» будут проводить аварийно-ремонтные работы по адресу улица Пирогова, 89а. Об этом говорится на странице ведомства в ФБ. Водоснабжение будет отсутствовать с десяти утра до 20:00 13 ноября по следующим адресам: улица Зодчих, дома 16-42; улица Академика Ющенко, дома 6-24, а также дом № 14, где расположен детский сад; улица Пирогова, дома...
Новости компаний
Легендарная браузерная игра «Бойцовский клуб» снова становится популярной. Мы решили возродить на своем сервере PrimeBK, дух всеми любимого БК 2004-2008 годов. Великие сражения, задания и приключения в пещерах, клановые войны, а также сражения тьмы и света. Все это ждет тебя. Начни сразу с 7-ого уровня и получил подарочный пакет для новичков в виде валюты для покупки снаряжения, а также полные набор элексиров и магических свитков. Зарегестрироваться и полу...
Общество
В Виннице зарегистрировали петицию, в которой просят, чтобы во время новогодних праздников главная елка города была искусственной. Искусственная елка поможет сохранить как живые елки так и сэкономить городские средства на ежегодных их закупках. Кроме того, будет хорошим примером для горожан и гостей города, - убежден Иван Соляр. Сегодня петицию поддержали уже 30 человек. Чтобы ее рассмотрели в городском совете и предоставили официальный ответ, нужно 350 по...