• Головна
  • На Вінниччині саджатимуть дерева по 600 євро?
16:45, 14 вересня 2015 р.

На Вінниччині саджатимуть дерева по 600 євро?

Збільшити площу висадки лісів з 55-ти до 150-ти тисяч гектарів на рік - розпорядився на черговій нараді апарату голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. Таке рішення він прийняв після звіту Анатолія Бондаря, начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, який поскаржився на проблему виділення землі під висадку нових лісів.

Станом на 2015 рік лісистість Вінницької області складає 13, 8% від загальної площі області, або 366 тисяч гектарів, при оптимальній мінімальній потребі - 15%.

 «Ідеально було б мати хоча б 20% лісів на території області. Нам потрібно висадити хоча б 1,2% дерев, у цифрах це 30 тисяч гектарів. Проблем із землею чи саджанцями немає. Та найчастіше виникають питання із виділенням території під висадку дерев. Для прикладу, восени виділяють ділянки, співробітники лісового господарства готують грунт ... а навесні голови сільських рад можуть змінити рішення. Мовляв ця територія потрібна під пасовище ... чи інші потреби ... І доходить до абсурдних речей: нам говорять, щоб ми заплатили за це гроші. Виходить, що головне питання - це виділення земель під ліс », - говорить Анатолій Бондар.

При цьому окремі породи деревини досить коштовні: чорний горіх у 3,3 рази дорожчий за найкращий інтродукований дуб, а один стовбур береки коштує 600 євро. Які саме породи дерев висадять наступного року керівники не уточняли. Проте Валерій Коровій розпорядився зібрати нараду відповідних управлінь, структур і районних адміністрацій для того, щоб вирішити питання виділення земель під посадку дерев.

«Давайте поставимо завдання: наступного року висадити 150 тисяч гектарів», - сказав Валерій Коровій.

Ще 200 років тому Вінницька область мала 41% лісів від загальної площі області. До тысяча девятьсот девяносто один року у лісництві вирощували 60% дерев із дуже малим вмістом цінних порід, таких, як дуб.Останнім часом у лісовому господарстві перейшли на кращі технології вирощування порід, що дає можливість збільшили кількість вирощеної деревини на окрему одиницю площі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...