Нові обличчя і досвідчені кадри у виборчих комісіях Вінниччини

Після ознайомлення з нещодавно оприлюдненими списками членів територіальних виборчих комісій можна дійти висновку, що складу ТВК різних рівнів потрапили як люди з досвідом проведення виборчих кампаній (колишні члени ОВК та ДВК), так і зовсім «свіжі» й недосвідчені кадри.

Що стосується Вінницької обласної виборчої комісії, то її новопризначений голова Роман Журавель, представник місцевої організації партії «Об’єднання «Самопоміч», раніше не був членом ОВК чи ТВК і має лише досвід роботи у дільничній виборчій комісії.

Заступник голови обласної виборчої комісії Олександр Грустілін (донедавна він очолював цю ТВК) є представником місцевої організації партії ВО «Батьківщина». У 2014 році на позачергових виборах Президента він був головою ОВК №12 від кандидата Юлії Тимошенко, на торішніх парламентських виборах був членом 12-ї ОВК від «Батьківщини», а під час виборів народних депутатів у 2012 році працював членом ОВК №11 як представник фракції «Наша Україна – Народна Самооборона».

Секретар Вінницької обласної виборчої комісії Наталя Горбатюк, яка нині включена до складу комісії від місцевої організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», у 2014 році під час парламентських виборів спочатку була членом ОВК №12 від партії «Українська платформа «Собор», згодом вибула і була включена до складу тієї ж комісії вже як представник Соціалістичної партії.

Чимало досвідчених членів територіальних виборчих комісій протягом років залишались «вірними» одній політичній силі. Але є й такі, що за свою «виборчкомівську кар’єру» змінили по кілька партій та кандидатів. Іноді члени комісій за мінливістю своїх політичних уподобань не відстають від деяких нардепів – міжфракційних і міжпартійних перебіжчиків, ікардинальні зміни їхніх «поглядів» (з лівих на праві, з проросійських на партіотичні, з проолігархічних на продемократичні…) подекуди просто дивують.

Наприклад, голова Іліннецької районної виборчої комісії Ігор Сидоренко, включений до складу ТВК від місцевої організації партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», на торішніх президентських виборах був заступником голови ОВК №15 від кандидата Зоряна Шкіряка, під час парламентських вибоів 2014-го був членом ОВК №18 від ВО «Батьківщина», а на виборах Президента у 2010 р членом 15-ї ОВК від Юлії Тимошенко.

Також секретар цієї комісії Наталя Кушнір, представник місцевої організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», раніше працювала в комісіях за квотою хоч і різних, але досить близьких та ідеологічно подібних політсил: у 2012 році під час парламентських виборів вона як член ОВК №18 представляла «Нашу Україну – Народну Самооборону», на президентських у 2014-му була членом ОВК №15 від Петра Порошенка, на торішніх парламентських працювала секретарем ОВК від партії «Українська платформа «Собор».

А от голова Вінницької міської виборчої комісії Дмитро Шевчук (від місцевої організації партії «Народний Фронт») торік під час президентських виборів був членом ОВК №12 від Василя Цушка, у 2012 був головою 12-ї ОВК від партії «Народно-трудовий союз України», на виборах Президента у 2010-му очолював цю ж ОВК за квотою кандидата Віктора Януковича, в під час виборів нардепів у 2006 році був головою ОВК №11 від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної).

Жмеринську районну виборчу комісію очолює Алла Булах від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», у 2002 році вона була членом окружкому від Прогресивної соціалістичної партії. А голова Калинівської районної виборчої комісії Галина Тімофєєва, що представляє місцеву організацію «Народного Фронту», на парламентськихвиборах 2012 р. була головою окружноїкомісіївід «Батьківщини», а на президентських у 2014 році – заступником головикомісіївідСергіяТігіпка. 

Також у Калинівській районнійвиборчій серед членів комісії є Аліна Федорук, яка на минулорічних президентських та парламентських виборах була членом ОВК №13 від, відповідно, Петра Симоненка та КПУ, а нині включена до складу комісії від ВО «Батьківщина».

Заступник голови Тростянецької районної виборчої комісії Наталія Гріщенко, представник місцевого осередку партії «Блок Перта Порошенка «Солідарність» на торішніх президентських виборах була головою ОВК №17 від кандидата Сергія Тігіпка. А секретар Жмеринської міської виборчої  комісії Олена Стрелова, від місцевої організації партії «Нова держава», на парламентських виборах 2014 р. була членом ОВК від Комуністичної партії України.

Осередок партії «Християнсько-Демократичний Союз» представляє секретар Вінницької міської ТВК Галина Бардовська. У 2014 році під час президентських виборів вона була членом ОВК №12 від Василя Куйбіди, на парламентських виборах –спочатку від Ліберальної партії, потім від «Собору», а на місцевих виборах 2010 року – від Народної партії.

Член Немирівської районної виборчої комісії Надія Вакарова за квотою осередку президентської партії «Солідарність» на торішніх президентських виборах була головою 16-ї ОВК від Олександра Клименка, а під час виборів народних депутатів у 2014 році працювала членом окружкому №18 від Партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!»…

Звісно, такі метаморфози й переходи не варто пояснювати реальною зміною політичних уподобань членів комісій або тим, що якась політсила когось «перекупила». Причина переважно в тому, що грамотні й досвідчені кадри, які не проти взяти участь у такій стресогенній роботі як організація виборів, є великим дефіцитом, особливо у районах. І їх завжди радо «підбирають» чи «перехоплюють» різні партійні осередки, а ще їх іноді буквально вмовляють попрацювати в комісіях представники місцевої влади, на яку покладено обов’язок сприяти проведенню виборів. А коли не вистачає людей, то іноді буває навіть байдуже, кого від якої партії писати.

Цікаво також простежити, звідки набрали досвідчених кадрів для роботи в тервиборчкомах нові політичні сили. Власне, від таких партій як «Об’єднання «Самопоміч», «Українське об’єднання патріотів - УКРОП», «Громадський рух «Народний контроль» чи «Наш край» і члени виборчих комісій на місцевих виборах працюють переважно нові. Але трапляються і люди з певним послужним списком.

Так, головою Шаргородської районної виборчої комісії є Павло Шкварук від місцевої організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». На парламентських виборах 2007 та 2012 років він був членом ОВК №15 та №13 від фракції БЮТ,  а у 2006 році – від партії «Єдина Україна».

Член Тростянецької районної виборчої комісії від «Самопомочі» Валентина Вінгорська у 2010 році на президентських виборах була членом 17-ї ОВК від Юлії Тимошенко. У Шаргородськомурайвиборчкомі від цієї ж партії Оксана Воловіковська, яка у 2012 році була членом ОВК №15 від партії «Зелена планета». 

А член Вінницької міської виборчої комісії від «Самопомочі» Валерій Дяків на торішніх президентських виборах був членом 12-ї ОВК від Петра Порошенка, на  виборах народних депутатів у 2014 році в тій же ОВК спочатку від УП «Собор», потім від партії «Політичне об’єднання «Рідна Вітчизна», а на виборах 2012 року – від партії «Русь єдина».

У Жмеринській районній виборчій комісії за квотою осередку партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» членом комісії є Ірина Мартинюк, яка на минулорічних президентських виборах працювала заступником голови 14-ї ОВК від Олега Тягнибока, а на парламентських була членом комісії від «Собору». А член Жмеринської міської ТВК Тетяна Глушак від партії «УКРОП» на минулорічних президентських виборах була в ОВК №14 від Василя Куйбіди, а на нещодавніх парламентських виборах – від партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!»

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Винницкой областной клинической больницы имени Пирогова родилась тройня. Невероятное событие произошло на прошлой неделе у 37-летней Галины Урбанской. Об этом сообщил в facebook Сергей Химич. Трех дочерей родила учительница биологии. Женщина и дети чувствуют себя хорошо и привыкают друг к другу. Желаем многодетной семье счастья!
Криминал
Правоохранители задержали жителя Винницкой области, который «заминировал» магазин в поселке под Одессой из-за обиды на его сотрудницу. Об этом сообщили в пресс-службе ГУНП области. Инцидент произошел в понедельник, 15 июля. После полудня неизвестный сообщил по спецлинии «102» о том, что в поселке Нати под лавкой у магазина заложено взрывное устройство. На место были направлены сотрудники полиции, взрывотехники, кинологи и спасатели, однако обследовав здани...
Общество
В Виннице вскоре завершат реконструкцию здания врача Оксенгорна на улице Оводова. В городе заканчивается восстановление фасада дома бывшего имения врача Оксенгорна. Дом находится на улице Николая Оводова, 6. Напомним, что ранее этот дом принадлежал местному врачу Оксенгорну в начале 20 века. Позже дом был перестроен и распределен по квартирам для винничан. Не так давно здание еще находилась в очень плачевном состоянии.Сегодня строители завершают ремонт это...
Общество
Управлением уголовного розыска полиции Винницкой области разыскивается без вести пропавший Герман Вадим Викторович, 30.05.1991 г.р., житель с. Тростянец Ямпольского района Винницкой области. 4 июля 2019 человек позвонил родным и сообщил, что находится в Киеве на работе. После этого связь с ним была потеряна. Об этом сообщает отдел коммуникации ГУНП Винницкой области. Приметы пропавшего: рост 185 см, прямые темные волосы, глаза светлые, лицо овальное, брови...
Происшествия
В следственном изоляторе Винницы убит подозреваемый в попытке изнасилования несовершеннолетней. Об этом сообщила пресс-секретарь Прокуратуры Винницкой области Ирина Выхованец. Мужчина, о котором идет речь, был задержан неделю назад в микрорайоне Замостье, пишет издание. Он пытался изнасиловать 7-летнюю девочку. На период следствия его взяли под стражу без права внесения залога. Сегодня стало известно, что подозреваемый был убит в следственном изоляторе на...
Происшествия
Утром 15 июля на улице Героев Майдана в г. Казатине произошло дорожно-транспортное происшествие, в котором пострадал 89-летний пешеход. Об этом сообщает ГУ ЧП в Винницкой области.Согласно полицейской информации, 40-летний водитель автомобиля ВАЗ-2104 допустил наезд на пешехода, когда тот переходил дорогу по нерегулируемому пешеходному переходу.Пострадавшего травмированного дедушку госпитализировали в больницу. Водитель был трезв. Автомобиль помещен на штра...
Спорт
Винницкая спортсменка Марьяна Шевчук завоевала золото на Чемпионате мира по пара-пауэрлифтингу, что сейчас проходит в столице Казахстана Нур-Султан. О полученном золоте сообщил на своей фейсбук-странице Андрей Опекун. В частности, на сайте соревнований говорится, что винницкая спортсменка подняла штангу весом в 128 килограмм и получила первенство на мировых соревнованиях по пара-пауэрлифтингу в категории женщин с весом до 55 килограмм, оставив позади спорт...
Бизнес
На ООО «Винницкая птицефабрика» Агроиндустриальная холдинг «МХП» завершает строительство первой очереди биогазового комплекса мощностью 12 МВт. После полного ввода в эксплуатацию биогазовый комплекс ООО «Винницкая птицефабрика» будет наиболее инновационным и самым масштабным в Европе. Производство энергии комплексом соответствует высоким экологическим стандартам. Инвестиции в первую очередь комплекса составили около 25 млн евро. В будущем мощность станции...
Криминал
С конца мая в Винницкой области продолжается оперативно-профилактическая отработка «Мак». С начала операции работники полиции обнаружили 2500 незаконных посевов мака и конопли. Сейчас зарегистрировано 37 уголовных производств. Семи лицам объявили о подозрении. Начиная с 20 мая началось оперативную отработку по выявлению и изъятию незаконих посевов наркосодержащих растений. Работники полиции изъяли более 2500 таких насаждений, из них - 1145 растений мака и...
Новости по теме
Во время скандального телемоста "Россия 1" показали Винницу (Видео)
Сергей Притула в Виннице агитировал за партию "Голос" Вакарчука (Фото + Видео)
В Виннице «Батькивщина» использует для агитации партийные цвета «Слуги народа» (фото)
Зеленский уволил десять глав РГА в Винницкой области
Олег Винник даст бесплатный агитационный концерт в небольшом городе на Винниччине
Сенсация! В Виннице от партии "Слуга народа" появился кандидат-невидимка в депутаты Верховной Рады
Выборы в Раду: Кто претендует на победу в Винницкой области
Фанаты Шария хотели сорвать выступление Порошенко в Виннице (фото, видео)
В Винницу с политической миссией едет известный журналист Дмитрий Гордон
Кто в Виннице баллотируется в Раду вместо сына Порошенко (фото)