• Головна
  • Вінницьких школярів змушують страхуватися у фірмі, яка належить мерії?
12:33, 15 вересня 2015 р.

Вінницьких школярів змушують страхуватися у фірмі, яка належить мерії?

Батьки учнів вінницької школи-гімназії №2 поскаржилися, що вони мають придбати мінімум 10 страхових пакетів страхової компанії «МІСТО» на клас, в обов’язковому порядку.

Батькам учнів школи-гімназії №2 на батьківських зборах повідомили, що вони мають придбати хоча б 10 страхових пакетів на клас, страхової компанії «МІСТО». Чи то адміністрація школи так турбується про своїх підопічних, чи тут приховано щось інше, – вінничани не розуміють. Більшість батьків купувати страховку не хочуть. Під приводом «ми подумаємо» тягнуть час, мовляв, може, дирекція школи забуде про доведені страхові «квоти». Відкрито ж скаржитися на адміністрацію школи та сваритися ніхто не хоче, – це може відобразитися на навчанні дитини.

Директор школи-гімназії №2 Володимир Мріщук відхрещується від примусового страхування в очолюваному ним закладі. Каже, страховка на дитину – це особиста справа кожного. Відтак, ні він особисто, ні будь-хто з його заступників не давав вказівки вчителям купувати їх обов’язково.

– Це не правда, що примусово. Ніхто нікого ні до чого не примушує. Страхова компанія запропонувала свої послуги. Хто хоче той купує. Є дві сторони медалі і кожен бачить те, що хоче, – прокоментував директор школи.  

«Інформаційна Вінниччина» також звернулася до муніципальної страхової компанії «МІСТО» за коментарем. У фірмі, яка належить Вінницькій міській раді, теж кажуть, що вони свої послуги не нав’язують і нікого не зобов’язують страхуватися саме у них, вони просто пропонують. Щоправда, пропонують у кожній школі міста…

– Справа в тому, що ми приходили на батьківські збори до кожної зі шкіл та  пропонували свої послуги, не тільки до школи-гімназії №2. Ми запропонували свій спектр послуг, а батьки вже самі вирішували страхуватись чи ні, – пояснила начальник управління особистого страхування компанії компанія «МІСТО» Олена Войцехівська.

Муніципальна страхова компанія «МІСТО» заснована у 2011 році за мерства Володимира Гройсмана. Вона була придбана Вінницьким міськвиконкомом, після чого стала власністю територіальної громади Вінниці і почала працювати винятково на неї. Апробацію власної страхової чиновники мерії розпочали з обов’язкового страхування пацієнтів місцевих лікарень. Страхова компанія «МІСТО» розпочала укладати з вінничанами договори добровільного медичного страхування (ДМС) вінничан. Далі практика поширилася на трудові колективи комунальних підприємств і, як у нашому випадку, на освіту. Таким чином, використовуючи добровільно-примусовий метод, «МІСТО» досить швидко зайняло лідерські позиції у страховій сфері міста

Ситуацію з «квотами» на комунальну страховку у департаменті освіти Вінницької міської ради назвали непорозумінням. Директор департаменту Володимир Буняк,каже, що українські батьки не хочуть страхувати своїх дітей, а тому змісити їх неможливо:

– Батьки самі вирішують, страхувати свою дитину чи ні. І у більшості випадків, я вам скажу, батьки не хочуть страхувати своїх дітей. Можливо, коли ми будемо жити так добре, як в Європі, то питання страхування стоятиме більш гостро. А з приводу послуг страхової компанії «МІСТО», то не тільки ця страхова компанія страхує дітей у вінницьких школах. Інші страхові компанії, на рівні з нею, пропонують свої послуги, – зазначив директор департаменту.

Щоправда, посадовець не уточнив, що інші страхові (переважно приватні) не мають такої сили впливу, як муніципальна компанія «МІСТО». І нікого не здивує, що одного разу ця фірма буде заявлена як абсолютний лідер страхового ринку Вінниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...