• Головна
  • У ВІННИЦІ ВІДКРИЮТЬ ПЕРШИЙ ХОСПІС
16:58, 15 вересня 2015 р.

У ВІННИЦІ ВІДКРИЮТЬ ПЕРШИЙ ХОСПІС

У Вінниці після Нового Року відкриється перше в місті відділення для невиліковно хворих пацієнтів, про це повідомляє сайт  vlasno.info.

Розташовуватиметься хоспіс на четвертому поверсі міської клінічної лікарні №3. Останні ремонтні роботи планується завершити у вересні-жовтні. Проте навчання персоналу продовжуватиметься до кінця року.

Відділення буде розраховано на 23 ліжко-місця. Окрім цього передбачене планування приміщення за світовими стандартами: двомісні палати, легкий виклик медперсоналу, чергування психологів. Сама лікарня надає паліативну допомогу з 2012 року. Взагалі за кількістю населення у Вінницькій області має бути близько 160-180 аналогічних місць в хоспісах. Такими є норми Всесвітньої організації з охорони здоров'я. Однак, як зазначають українські лікарі, ця цифра у випадку з нашою країною може бути навіть більшою.

Через те, що пацієнтам допомога надаватиметься аж на четвертому поверсі, був передбачений ремонт ліфтів. З двох ліфтів в лікарні протягом останніх 20 років працював лише один. Встановлений новий ліфт витримуватиме близько 500 кг. Цілодобово в лікарні чергуватимуть також ліфтери.

— В Україні на щастя розпочалася робота по створенню паліативної медицини, — говорить головний лікар міської клініки №3, Дмитро Фостаковський, — Я маю на увазі саме системний розвиток цього напрямку, який розвивається в країні лише 2-3 роки. До того допомога невиліковним хворим скоріше носила хаотичний характер.
хоспіс у Вінниці фото
Фото Богдана Новака


Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які стикнулися з невиліковною хворобою. Він включає в себе медичні, соціальні, психологічні, юридичні, і не менш важливі іноді для хворого, заходи релігійного характеру.

Цей тип допомоги може в залежності від стану хворого, надаватися як амбулаторно, так і стаціонарно. Кінцевою метою є підвищення якості життя хворого незалежно від соціального стану, оточення, ставлення родини.

— Рано чи пізно кожен потребує такої уваги, — зауважив головний лікар Вінницького центру профілактики і боротьби зі СНІДом, Ігор Матковський, — Не потрібно забувати, що кожна людина має право не тільки достойно жити, а й померти. І перехід до іншого світу має відбутися не тільки в зручному і теплому приміщенні, але і якнайбільш комфортно. Тому паліативна медицина опікується і забезпеченням хворого як знеболювальними засобами, так і кваліфікованою психологічною допомогою.

На сьогоднішній день міжнародною класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я визначено 574 хвороби, що передбачають надання паліативної допомоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...