• Головна
  • Більше метрів, вищі тарифи, або Чи можна менше платити за прибудинкову територію
14:28, 18 вересня 2015 р.

Більше метрів, вищі тарифи, або Чи можна менше платити за прибудинкову територію

Чим ближче до холодів, тим актуальнішими стають комунальні питання. Ось деякі з них, якими дуже цікавляться жителі Ладижина: на підставі чого формуються тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території і чому квартплата, так би мовити, прив’язана до загальної площі помешкання, а не до кількості жителів у ньому?

   Відповідь дає Ольга Усатенко, економіст КП «Ладжитлосервіс»:
   -    Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджено постановою Кабміну № 869 від 1-го червня 2011 року.
   КП «Ладжитлосервіс» розрахувало тариф на утримання будинків і споруд та прибудинкової території відповідно до вищенаведеної постанови. Калькуляційною одиницею, згідно з цією постановою, є 1 квадратний метр загальної площі квартир будинку. Тобто, всі види послуг, що надаються, повинні бути і були розраховані КП «Ладжитлосервіс» та затверджені Ладижинською міською радою з розрахунку на 1 квадратний метр загальної площі квартири для мешканців будинків, які знаходяться на балансі КП «Ладжитлосервіс».
   Із 1 грудня 2014 року нарахування на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, які надаються комунальним підприємством «Ладжитлосервіс», здійснюється відповідно до рішення виконкому Ладижинської міськради №316 від 22 жовтня 2014 року. 
   Хочеться додати, що постанова, про яку йде мова, діє на території всієї України. Тому говорити про те, що нібито в інших містах тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території залежать від кількості мешканців квартири, немає підстав. Адже в тій чи іншій квартирі сьогодні може проживати одна кількість людей, завтра - інша. Проконтролювати цей процес неможливо.
   Якщо ж тарифи формувати з кількості зареєстрованих, то, як показала практика, в квартирі може проживати в рази більше людей, ніж зареєстровано. Згадайте, нашестя рябівських будівельників: у помешканні, де офіційно була зареєстрована одна людина, тулилися по шість, а то й десять чоловіків. Відповідно, витрат на їхнє утримання було більше.
   З огляду на це, на сьогоднішній день, як запевняють комунальники, оптимальною величиною для визначення тарифів на утримання будинків є 1 квадратний метр загальної площі помешкання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...