ЯК ДЕРЖАВНА СИСТЕМА «КРИШУВАЛА» ПОВІЙ НА ВІННИЧЧИНІ (16+)

«Місто над Бугом», «Перлина Поділля», «Квітуча Красуня» – все це місто Вінниця! 2013-го Вінниця посіла перше місце в рейтингу "Найкращі міста для життя в Україні" за версією журналу ФОКУС. І сьогодні ми пропонуємо вам зазирнути в саме її серце, та пізнати всі її таємниці! Сокровенна Вінниця та найдавніша професія. Ласкаво просимо, вперед: у минуле, пише сайт  vlasno.info

Колись, ще у ті часи коли люди поклонялись "божествам", жінки, що були жрицями у храмах, дарували паломникам, особливо іноземцям, своє кохання. Вважалось, що це був дар богів. Чоловіки натомість лишали дари (прикраси, коштовності, хутра). З тих часів і посьогодні існують "Жриці кохання". Минуло не одне століття, змінилося суспільство і культура поведінки. Змінилися і функції "Жриць кохання". Якими ж були повії і їх життя у нашому місті?

Зароджується місто в ХIV столітті Литовським князем Ольгардом. З того часу місто росло, змінювалась влада та порядок. З 1793 -го Вінниця входить до складу Російської імперії. Історія Вінницької проституції стародавня, але документально вона зафіксована лише з 18 століття. Для будинків терпимості існували свої критерії стандарти та правила роботи. Подільсько-губернське керівництво ще у 1871 видавало своєрідну посадову інструкцію для будинків терпимості. Вона мала назву "Правила для утримання публічних будинків і жінок, які займаються розпустою".
Якщо спати з клієнтом дівчата мали право лише у борделі, то знайомитись деінде. Була "нічна еліта" і в нашому місті. Вони виходили на полювання до ресторацій "Савой" та "Подолье". Відзначились повії навіть на сторінках світової історії.
історія вінницької проституції фото
історія вінницької проституції фото
історія вінницької проституції фото

Своєрідним інтимним життям жила не лише Подільська губернія. Практично усі міста тодішньої України відзначалися будинками терпимості. У Львові, приміром, вони називалися "Лупанарії". В Одесі був провулок "Білих простирадл". Починаючи з 16-століття, як у кожному великому місті, публічні будинки були справою необхідною та прибутковою. В певні періоди такі заклади сплачували податки. Вони не афішувалися, але про них всім добре було відомо.

Доволі жорстоко питання проституції постало у 1942 році, коли німці прийшли на ставку Вервольф. Як відомо, німецькі війська везли за собою не лише польову кухню а й публічні будинки. Та з приходом німецьких військ кількість повій зросла. Були й так звані "Малини", одна з них знаходилась на вулиці Шмідта. В одній із хаток, пані приймала ворожих солдат та продавала їм дівчат і самогон. На бутлі самогону вимінювалися й полонені, яких мали вивозити у потягах до Німеччини.
історія вінницької проституції фото
історія вінницької проституції фото
історія вінницької проституції фото

Сьогодні популярний вислів про те, що у СРСР сексу не було: лише чисте радянське кохання. "Кремль запалює червоний ліхтар" під таким заголовком у найскандальнішій мюнхенській газеті "Абендайтунг" в листопраді 1989 року було опубліковане інтерв'ю з ленінградським письменником Володимиром Куніним, автором "Інтердівчини". Він пролив світло на те, як система стає сутенером. Хоча нині не таємниця, що система не лише кришувала цей бізнес, але й мала цілий університет по підготовці шпигунських повій.

Диско клуб "Топаз", зараз на цьому місті знаходиться нічний клуб "Метро". У 90-ті саме сюди злітались нічні метелики. В сучасному готелі "Південний Буг", на той час модному готелі "Україна", також перебували дівчата за викликом. Колись тут зупинялась сама Алла Пугачова. Відтоді це місце стало елітним та дорогим закладом, де повії не прижились. Згадуючи 90-ті роки, варто згадати Олега Петлюру — найвідомішого сутенера, який мав великий вплив у кримінальному світі.

"Міленіум", початок розвитку технічного прогресу. У місцевих газетах все частіше можна побачити оголошення інтимного характеру. З'явились мобільні телефони та перші інтернет чати. З нічних клубів та готелей дівчата все частіше переходили працювати до саун.
Сьогодні не лише дівчата, але й хлопці активно рекламують себе в інтернеті. Технічний прогрес запалив "Червоний Ліхтар", треба лише прогуглити потрібну тему і до ваших послуг жриці кохання на будь-який смак. Поки Верховна Рада думає, чи легалізовувати проституцію, можливо спитати суспільство чи готове воно до такого рішучого кроку та змін на ринку праці.

Маємо надію, що наш проєкт відкрив для Вас багато нового та цікавого з життя нашого міста.Чекайте на нові розслідування і ми розкажемо Вам ще більше таємниць Вінниці. Бережіть Себе! До нових зустрічей. )))


Режисура, монтаж: Олена Мортко, оператор: Дмитро Тищенко, фото з Державного архіву Вінницької області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Винница – чуть ли не первый провинциальный город в Украине, где начали комплексно ремонтировать дороги. Конечно, не все и не сразу, однако каждый водитель, поездив по отечественным автодорогам, сразу чувствовал разницу, приехав в город над Бугом. Так как усиленный ремонт винницких дорог ведется уже почти два десятка лет, сейчас найти выбоины в самом областном центре можно разве что в периферийных районах частной застройки или в отдаленной промзоне. Отметим...
Общество
15 марта в Виннице состоится благотворительная ярмарка-выставка для помощи бездомным животным «Хвост-фест».Организаторы мероприятия сообщают, что местом проведения станет помещение бывшего кинотеатра «Россия». В теплую погоду фест проходил на площади Европейской, возле Башни.Время проведения - с 12 до 18 часов.«Приходите за своим пушистым другом, он ждет вас ...», - отмечают волонтеры.Для участников с животными обязательна предварительная регистрация по те...
Происшествия
В Виннице в переулке возле ул. Соборной водитель автомобиля «Volkswagen» свалил фонарь уличного освещения. Об этом сообщает Муниципальная стража.Мужчина с места происшествия уехал. Но камеры Ситуационного центра зафиксировали и происшествия, и машину виновника. Поэтому информацию оперативно получили инспекторы Муниципальной стражи.Они нашли правонарушителя и составили на него административный протокол.
Происшествия
Во время сессии Винницкого облсовета депутат Людмила Головашич рассказала, что работники Ладыжинского интерната забыли в ванной девушку с инвалидностью: пошел кипяток и она сейчас с ожогами лежит в больнице.«Даже не знаю, как вам это рассказать ... Человек не ходит, не говорит. Они забыли ее в ванной, пошел кипяток. Скрыли все это. Одели ее. Это была девушка. Одежда прилипа к коже. Сейчас она лежит в ожоговом центре. Мой коллега подтвердит этот факт.Вот ск...
Культура
В Виннице приглашают на фестиваль украинской патриотической песни имени Героя Украины Максима Шимко. Об этом сообщает Винницкий городской совет. 24 февраля с 12:00 до 14:00 в помещении Винницкого городского дворца детей и юношества имени Л.Ратушной состоится городской фестиваль украинской патриотической песни имени Героя Украины Максима Шимко. В этом году фестиваль пройдет во второй раз. Организатор - департамент образования Винницкого городского совета.Це...
Общество
Чтобы посмотреть на картины на стенах подъезда, к 9-этажке на улице Олега Антонова приходят жители соседних домов. Винницкие супруги вместе с художниками разрисовали 7 этаж дома. Рисунок - сплошной. За ним скрыли елетрощиток, лифт и квартирные двери. На стену изображение наносили два дня. Рисовали в восемь рук. Как сейчас выглядит подъезд смотрите в видеосюжете:
Политика
Депутаты Винницкого облсовета не проголосовали за реорганизацию шести санаториев, специализирующихся на восстановлении здоровья больных туберкулезом и психоневрологическими расстройствами. Поэтому с 1 апреля эти учреждения должны финансироваться за счет областного бюджета, и депутатам придется «найти» в нем 40 млн гривен. На внеочередную сессию Винницкого облсовета выносились вопросы о реорганизации таких коммунальных учреждений как “Заболотненский детский...
Культура
21 февраля в Виннице состоялся конкурс «Лучшая коса», где определяли обладательниц самых длинных волос. Продемонстрировать свои роскошные волосы, приехали 37 участников из 95. Возрастных ограничений на участие в конкурсе не было. Самой младшей  финалистке было 5 лет, а самой старшей - 72.Конкурсанток выбирали в разных возрастных категориях: дошкольники, школьники (меньшие и старшие классы), а также студентки, женщины за 30 и «золотой век».Конкурс проходил...
Общество
Подольский зоопарк в Виннице продолжает радовать пользователей сети интересным видео из жизни животных. На этот раз работники зверинца поймали замечтавшегося барашка, который любовался птичками, что ели с его кормушки. Эта рогатого-пернатая идиллия мгновенно закончились, только в их сторону двинулась соседка барашка по вольеру. Тогда уже и хозяин начал жевать сено.