У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ)

7 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті відбудуться вибори ректора. Виборча кампанія стартувала і Міністерством освіти та науки України затверджено п’ять офіційних кандидатів на посаду ректора одного з найбільших вишів Вінниці.

Підготовка до виборів у виші розпочалася ще 25 червня. Були створені організаційний комітет та виборча комісія. 28 вересня Міністерство освіти та науки затвердило кандидатів на найвищу посаду ВНТУ, відтепер вони офіційно можуть представляти свої програми та проводити зустрічі з виборцями. Також із програмами кандидатів можна ознайомитися на сайті університету. Розклеєні вони і на інформаційних стендах у приміщеннях вишу. 

Всього у передвиборчій гонці за крісло ректора братимуть участь п'ятеро кандидатів. Усі вони - співробітники технічного університету. «Інформаційна Вінниччина» поспілкувалася із претендентами на керування закладом і поцікавилася у кожного, якими вони бачать свої перші кроки на новій посаді у разі перемоги.

У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ) (фото) - фото 2

Одним з кандидатів є діючий ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професорВолодимир Грабко. Він очолював виш протягом останніх п’яти років. Своє першочергове завдання бачить у стабільному і планомірному розвитку університету та імплементації в життя положень нового Закону «Про вищу освіту». Вважає, що в складні часи реформ необхідно зберегти викладацький та студентський колектив.

-  Будемо продовжувати працювати над іміджем університету і внутрішнім, і міжнародним. Проводити активну грантову діяльність для залучення коштів на модернізацію вишу, особливо, у впровадження програми «зеленого університету» - запровадження енергоефективних технологій. Обов’язково впровадимо глобальне вивчення іноземних мов і розширимо зв’язки з іноземними вишами за програмою «Подвійний диплом», яка вже успішно впроваджується, особливо з польськими університетами, - сказав Володимир Грабко.

Наступним претендентом на крісло ректора є доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри комп'ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки (КЕЕМІГ)  Віталій Мокін. Він вважає, що в разі своєї перемоги йому спершу потрібно провести перевірку всієї матеріально-технічної та фінансової бази університету, щоб бачити, як і з чим рухатися далі.

Вважаю, що необхідно прийняти Перспективний план розвитку ВНТУ на 2016-20 роки, в якому  передбачити широку проектну діяльність. Адже досвід виграних на тендерах грошах під наукові прокти є. А також підтримка стартапів для самореалізації студенства, і головне - це мотивація: повернення системи рейтингів та надбавок до зарплат, - зазначив кандидат.

оса

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою радіотехніки Олександр Осадчук теж пропонує створення чіткого плану розвитку університету, починаючи з перспективних планів кожної кафедри. А також кандидат хоче повернути традиційну двосеместрову систему навчання замість існуючих триместрів.

-  Асоціація України з ЄС диктує нам свої умови, і ми маємо виходити на європейський рівень і за якістю освіти, і в науці. Я багато їздив по світу, переймав кращий досвід, стажувався в Німеччині і знаю, як це зробити, - запевнив Олександр Осадчук.

петр

Ще одним кандидатом на посаду ректора є Василь Петрук, який є доктором технічних наук, професором і очолює Інститут екологічної безпеки та моніторингу ВНТУ. Василь Петрук пропонує надати вишу ім’я Івана Богуна, а також встановити погруддя козацькому герою на території університету та серйозно зайнятись модернізацією інфраструктури.

Я знаю, де знайти спонсорів, які допоможуть зробити ремонти у навчальних корпусах і гуртожитках, адже це обличчя університету. Всі будівлі будуть утеплені, поміняні вікна на теплозберігаючі, а на дахах будуть встановлені сонячні батареї, - запевнив Василь Петрук.

У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ) (фото) - фото 6

Професор кафедри менеджменту та безпеки інформаційних систем та директором центру інформаційних технологій і захисту інформації (ЦІТЗІ) Юрій Яремчуквважає, що університет потребує глибоких системних рішень, стратегічних рішень, які мають вивести університет до рівня європейських університетів.

Головною задачею на посаді ректора бачу впровадження Концепції по вступу нашого вишу до європейського простору. Всі дії спрямую на заохочення науковців та студентів на цьому шляху, щоб ми посідали кращі місця у європейських та світових рейтингах. В цьому плані сприятиму найширшому застосуванню сучасних інформаційних технологій, - заявив Юрій Яремчук.

До виборів ректора ВНТУ залишився тиждень. Викладачі та студенти вишу мають час вивчити програми кандидатів і зробити свій вибір. Адже це буде не лише вибір людини, яка сяде в крісло ректора, але й вибір шляху розвитку університету, яким він буде рухатися наступні п’ять років.

У розмовах між собою студенти та викладачі зазначають, що більше за все чекають від нового ректора стабільності, передбачуваності і головне, щоб не почав ламати все через коліно.

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
204 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...
Криминал
Сотрудники налоговой милиции ГУ ГФС в Винницкой области совместно с работниками патрульной полиции остановили незаконную перевозку 3 тыс. литров спирта. Об этом сообщает пресс-служба Государственной фискальной службы. В рамках проведения операции "Акциз-2018" и расследования уголовного производства по ч. 1 ст. 204 УК Украины было установлено, что по трассе "Винница-Хмельницкий" транспортным средством марки "Volkswagen LT45" осуществляется незаконная перево...
Происшествия
Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области разыскивается без вести пропавшая 18-летняя Богомолова Ксена Леонидовна, 26.09.2000 г.р., жительница г. Винница, которая 16 октября 2018 ушла из дома и до настоящего времени ее местонахождение неизвестно.Приметы пропавшей: рост 168- 170 см, полного телосложения, лицо круглое, волосы прямые до плеч, брови прямые густые, нос прямой, губы тонкие, глаза карие. Была одета: в черное платье, черная обувь. Пр...