У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ)

7 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті відбудуться вибори ректора. Виборча кампанія стартувала і Міністерством освіти та науки України затверджено п’ять офіційних кандидатів на посаду ректора одного з найбільших вишів Вінниці.

Підготовка до виборів у виші розпочалася ще 25 червня. Були створені організаційний комітет та виборча комісія. 28 вересня Міністерство освіти та науки затвердило кандидатів на найвищу посаду ВНТУ, відтепер вони офіційно можуть представляти свої програми та проводити зустрічі з виборцями. Також із програмами кандидатів можна ознайомитися на сайті університету. Розклеєні вони і на інформаційних стендах у приміщеннях вишу. 

Всього у передвиборчій гонці за крісло ректора братимуть участь п'ятеро кандидатів. Усі вони - співробітники технічного університету. «Інформаційна Вінниччина» поспілкувалася із претендентами на керування закладом і поцікавилася у кожного, якими вони бачать свої перші кроки на новій посаді у разі перемоги.

У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ) (фото) - фото 2

Одним з кандидатів є діючий ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професорВолодимир Грабко. Він очолював виш протягом останніх п’яти років. Своє першочергове завдання бачить у стабільному і планомірному розвитку університету та імплементації в життя положень нового Закону «Про вищу освіту». Вважає, що в складні часи реформ необхідно зберегти викладацький та студентський колектив.

-  Будемо продовжувати працювати над іміджем університету і внутрішнім, і міжнародним. Проводити активну грантову діяльність для залучення коштів на модернізацію вишу, особливо, у впровадження програми «зеленого університету» - запровадження енергоефективних технологій. Обов’язково впровадимо глобальне вивчення іноземних мов і розширимо зв’язки з іноземними вишами за програмою «Подвійний диплом», яка вже успішно впроваджується, особливо з польськими університетами, - сказав Володимир Грабко.

Наступним претендентом на крісло ректора є доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри комп'ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки (КЕЕМІГ)  Віталій Мокін. Він вважає, що в разі своєї перемоги йому спершу потрібно провести перевірку всієї матеріально-технічної та фінансової бази університету, щоб бачити, як і з чим рухатися далі.

Вважаю, що необхідно прийняти Перспективний план розвитку ВНТУ на 2016-20 роки, в якому  передбачити широку проектну діяльність. Адже досвід виграних на тендерах грошах під наукові прокти є. А також підтримка стартапів для самореалізації студенства, і головне - це мотивація: повернення системи рейтингів та надбавок до зарплат, - зазначив кандидат.

оса

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою радіотехніки Олександр Осадчук теж пропонує створення чіткого плану розвитку університету, починаючи з перспективних планів кожної кафедри. А також кандидат хоче повернути традиційну двосеместрову систему навчання замість існуючих триместрів.

-  Асоціація України з ЄС диктує нам свої умови, і ми маємо виходити на європейський рівень і за якістю освіти, і в науці. Я багато їздив по світу, переймав кращий досвід, стажувався в Німеччині і знаю, як це зробити, - запевнив Олександр Осадчук.

петр

Ще одним кандидатом на посаду ректора є Василь Петрук, який є доктором технічних наук, професором і очолює Інститут екологічної безпеки та моніторингу ВНТУ. Василь Петрук пропонує надати вишу ім’я Івана Богуна, а також встановити погруддя козацькому герою на території університету та серйозно зайнятись модернізацією інфраструктури.

Я знаю, де знайти спонсорів, які допоможуть зробити ремонти у навчальних корпусах і гуртожитках, адже це обличчя університету. Всі будівлі будуть утеплені, поміняні вікна на теплозберігаючі, а на дахах будуть встановлені сонячні батареї, - запевнив Василь Петрук.

У Вінницькому «політесі» готуються до виборів ректора (СПИСОК КАНДИДАТІВ) (фото) - фото 6

Професор кафедри менеджменту та безпеки інформаційних систем та директором центру інформаційних технологій і захисту інформації (ЦІТЗІ) Юрій Яремчуквважає, що університет потребує глибоких системних рішень, стратегічних рішень, які мають вивести університет до рівня європейських університетів.

Головною задачею на посаді ректора бачу впровадження Концепції по вступу нашого вишу до європейського простору. Всі дії спрямую на заохочення науковців та студентів на цьому шляху, щоб ми посідали кращі місця у європейських та світових рейтингах. В цьому плані сприятиму найширшому застосуванню сучасних інформаційних технологій, - заявив Юрій Яремчук.

До виборів ректора ВНТУ залишився тиждень. Викладачі та студенти вишу мають час вивчити програми кандидатів і зробити свій вибір. Адже це буде не лише вибір людини, яка сяде в крісло ректора, але й вибір шляху розвитку університету, яким він буде рухатися наступні п’ять років.

У розмовах між собою студенти та викладачі зазначають, що більше за все чекають від нового ректора стабільності, передбачуваності і головне, щоб не почав ламати все через коліно.

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
204 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вчера, 11 декабря, около 18:00 во время патрулирования территории железнодорожного вокзала города полицейские поймали парня, который находился в розыске. Инспекторы подошли сделать замечание мужчине, который курил в общественном месте. Проверили его по базе данных и оказалось, что 21-летнего молодого человека разыскивает Днепровский отдел полиции города Киева. Правонарушитель был доставлен в Левобережного отделения полиции, где о нем сообщили инициатору ро...
Культура
Перенос концерта "Сергей Бабкин. Музосфера" в Виннице 12.12 (СЕГОДНЯ)  в Доме офицеров. Дата переноса - предположительно апрель (уточняют - как будет известно обязательно сообщим дополнительно). Билеты на концерт 12.12 действительны на новую дату.
Общество
В кустарных условиях 46-летний связист Анатолий Стафийчук из приграничного села Бронница Могилев-Подольского района Винницкой области смастерил вертолет. Мужчина считает, что его техника может понадобиться в случае чрезвычайной ситуации для контроля границы. С детства А. Стафийчук мечтал летать, поэтому уже в зрелом возрасте создал свою модель. Как пишет Винница.info, никто кроме него ней не управлял. Инженер признался, что для полетов нужно иметь опыт. Он...
Происшествия
В Виннице на 1078 км станции «Винница» неизвестный мужчина бросился под поезд, просят установить личность.На вид мужчине около 25-35 лет, худощавого телосложения, волосы темного цвета волнистые, средней длины, глаза серо-голубого цвета, брови дугообразные.На момент трагедии был одет в кофту и свитер черного цвета с V-образным вырезом на шее, футболку светло-серого цвета, синие спортивные штаны, темно-синюю куртку на замке и шапку серого цвета.Особые примет...
Общество
В Виннице продолжается реконструкция площади Небесной Сотни, в рамках которой предусмотрено расширение проезжей части на улице Театральной, перенос опор под контактную сеть и освещение, ремонт самой площади с обустройством часов.Несколько дней назад по Театральной на 1,5 метра расширили проезжую часть дороги. Остановку общественного транспорта сделали шире, без «кармана» и переместили ее. 12 декабря подрядчики демонтируют старый посадочный павильон и перен...
Общество
В Винницком городском совете сменили руководителя КП «Муниципальная полиция». 7 декабря с должности начальника уволили Василия Гайовика и временно возложили обязанности начальника на заместителя - Виталия Чигура. Оба работали в муниципальной полиции от начала создания в 2013 году.Документы опубликованы на сайте горсовета.«Положить временно, до назначения в установленном порядке начальника коммунального предприятия Винницкого городского совета« Муниципальна...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Общество
Во время несения службы по охране общественного порядка в Центре административных услуг "Прозрачный офис, который размещен в здании Винницкого городского совета военнослужащий воинской части 3008 Западного оперативно-территориального объединения Национальной гвардии Украины предоставил первую медицинскую помощь гражданину, который неожиданно потеряв сознание, упал и получил травму головы.Событие произошло практически сразу после начала приема граждан работ...
Общество
Спасатели провели профилактический рейд. Вышли на реку Южный Буг и общались с рыбаками, рассказывали им о правилах безопасности на льду и вручали информационные листовки.  Рыбаки рассказали бойцам ГСЧС часто носят с собой веревку, чтобы за несколько минут спасти своих коллег. Подробнее смотрите в сюжете: