Відкрився Музей історії освіти Вінниччини, де є навіть 100-літні підручники

Сьогодні, 1 жовтня, у Вінницькій академії неперервної освіти відбулось урочисте відкриття «Музею освіти Вінниччини».

Ідея створення музею належить директору академії, доктору історичних наук, краєзнавцю Степану Дровозюку. В основі експозиції музею - історія розвитку освіти на Вінниччині. Із предметів - шкільне приладдя, фотографії, підручники, рукописи та чимало іншого. Усе це для музею подарували школи області. 

- Музей присвячується праці вчителів, їхньому повсякденню. В центрі експозиції – це, звичайно, головні діячі освітнього процесу – вчитель і учень. Я хочу особливо підкреслити, що експозиція сформована завдяки безпосередній участі наших вчителів з усіх районів області і міста Вінниці. Ми запрошуємо всіх долучитися до формування фонду і розвитку нашого музею,  – каже Степан Дровозюк.  

На відкриття музею були запрошені вчителі з всієї області, а також керівники мерії міста, Вінницької облдержадміністрації і обласної ради. Вони принесли подарунки, які поповнять експозицію музею.

Юрій Легун, директор Державного архіву Вінницької області каже, що пишається створенням такого музею у Вінниці. Він приніс до колекції унікальне столітнє видання шкільного підручника. 

- В першу чергу я все ж таки хочу привітати свого вчителя (Степана Дровозюка), тому що я знаю, - це все-таки його робота. Про ідею створення музею освіти я чув від Степана Івановича дуже давно. Років чотири тому він мені сказав: «Чекаю подарунка на відкриття». На щастя тоді мені в руки потрапив «Збірник задач і прикладів» 1902 року, так він лежав і чекав відкриття музею. І нарешті дочекався, - радіє Юрій Легун.
_SAM0047Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко подарував музею бойовий прапор із підписами бійців АТО, які, каже, ще вчора були учнями, а сьогодні вже захищають державу.

- Дуже символічним є відкриття музею напередодні Дня вчителя. Дякую за виховання чудового покоління, яке зараз захищає нашу державу, - звернувся Сергій Свитко до запрошених. 

Ігор Івасюк, директор департаменту освіти і науки і заступник голови ОДА підійшов до вибору подарунка з гумором. Вирішив, що це буде книжка «Інспектування у школах» 1954 року видання, адже це те, що найбільше жахає вчителів всіх часів, жартує посадовець.

Власне саме урочисте відкриття не обмежилося лише промовами та подарунками. Учні місцевих шкіл підготували справжню театральну реконструкцію того, як змінювалися покоління вінницьких учнів за шкільною партою.

Наостанок доктор історичних наук Олексій Струкевич провів для перших відвідувачів музею екскурсію його залами. Розповідь розпочинається зі слів із «Повчання Володимира Мономаха дітям» та початками розвитку освіти на Русі, а закінчується сучасним періодом.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов