Вінницьке коріння Нобелівської лауреатки

Нобелівську премію з літератури в мільйон доларів, як і прогнозували, отримала уродженка України, 67-річна Світлана Алексієвич, що живе в Білорусі.

Вона автор документальних повістей російською мовою про життя в радянський і пострадянський період, її книги видаються на Заході мільйонними тиражами і перекладені більш ніж на 20 мов світу.

Алексієвич народилася в Івано-Франківську (тоді - Станіславі), її мати - українка, а батько - білорус. 


«Я дуже люблю Україну. Це теж моя земля, - зізналась письменниця на вчорашній прес-конференції в редакції білоруської опозиційної газети«Наша нива», в Мінську. - Моя українська бабуся (вона - з Вінницької області) завжди мені говорила, що я повинна любити Україну. Все дитинство вона мені розповідала про Голодомор, який це був кошмар ».

Втім, Алексієвич каже, що відчуває себе людиною «білоруського світу». «У той же час я вихована на російській культурі. І я космополіт. Особливо після Чорнобиля я стала почувати себе космополітом (Алексієвич - автор повісті «Чорнобильська молитва». - Авт.), - Пояснює вона. - Я люблю світ великої російської літератури, балету, музики. Але світ Сталіна, Путіна - не мій світ ».

До речі, з 956 тисяч доларів Нобелівської премії Світлана Алексієвич має заплатити державі 123 890 доларів.
«Якби ви отримали премію від Білорусі, тоді мали б пільги. Якщо наприклад, маєте звання «Народний артист». А Нобелівська премія - це дохід з-за кордону і оподатковується 13% », - кажуть у Міністерстві з податків і зборів Білорусії

Сама письменниця сказала, що премію збирається витратити на написання нових книг.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов