Коровій хоче повернути лікарні у власність районів

 Обласна влада планує повернути центральні районні лікарні у власність районів. Про можливість такого кроку голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій повідомив під час зустрічі з колективами Шаргородської районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги.

Про це інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Медична реформа, яка реалізовувалася як пілотний проект в декількох областях, на сьогодні просто зупинилася. Тому зараз ми роздумуємо над тим, в якому напрямку розвивати галузь охорони здоров’я загалом, і визначаємо параметри нашого руху далі», - відзначив Валерій Коровій.

За словами керівника Вінниччини, коли розпочиналась реформа, було виокремлено три рівні медичної допомоги, тоді ж таки галузеві заклади вторинної ланки – центральні районні лікарні - передано на обласний бюджет.

На початку ж поточного року реформа свого продовження не отримала, а кошти на фінансування районних лікарень як цільова субвенція на охорону здоров’я почали надходити знову на рівень районів, тоді як власне заклади залишились у підпорядкуванні області. Відтак райони змушені тепер передавати кошти, передбачені для ЦРЛ, на обласний рівень, аби регіон профінансував ці заклади.

«З точки зору управління це надзвичайно складний процес. Тому на сьогодні прийнято попереднє рішення, і швидше за все, разом з ресурсом, що йде на районний рівень, ми будемо вимушені повернути в район як власність колишні центральні районні лікарні», - повідомив голова облдержадміністрації.

Такий крок, зауважив Валерій Коровій, є виправданим, адже в результаті бюджетної децентралізації фінансовий ресурс на місцевому рівні істотно збільшився, а область таким чином зможе приділити належну увагу медичним закладам третинного рівня.

«На сьогодні на третьому рівні накопичилась величезна маса проблем – протягом останніх 5 років жодної гривні не пішло на придбання обладнання», - зазначив керівник ОДА. Крім того, підкреслив він, у травні 2017 року обласна клінічна лікарня ім. Пирогова відзначатиме 100-літній ювілей, відтак розроблено відповідну програму і є плани протягом найближчих півтора року інвестувати серйозний фінансовий ресурс для модернізації цього закладу.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов