Історія вінницької вежі

Вінниця у розрізі часу.  ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми розкриємо історію легендарної вінницької вежі.

Водонапірна споруда розташована на Європейській площі. Збудували її у 1911 році за проектом а архітектора Артинова.

Вік 28-метрової вежі переступив столітній рубіж, і за весь час свого існування вона бачила війну і революцію, але навіть незважаючи на часи занепаду, башта змогла зберегти свій первинний зовнішній вигляд.

Під час війни у вежі знаходився спостережний пункт, оскільки звідси можна було бачити, що відбувається на околицях міста. Пізніше, будівлю переобладнали і пристосували під житло працівників водоканалу. На сьогоднішній день у вінницькій водонапірній башті розміщено музей пам'яті воїнів, загиблих в Афганістані, заснований в 1993 році.

У вершині будівлі знаходиться годинник – такий-собі вінницький «Біг-Бен».

Проте все ж сучасна вежа відрізняється від початкового проекту, адже спочатку двометровий циферблат годинника перебував дещо вище. У 80-ті роки минулого сторіччя була проведена реконструкція, в результаті якої годинник змістили на ярус нижче.

Варто зазначити, що віднедавна Артинов цілодобово «споглядає» за своїм творінням, адже у 2010 році біля вежі митцю відкрили пам’ятник.

Вінничани і туристи просто обожнюють вінницьку красуню. Вона зачаровує вночі, затамовує погляд вдень. Нещодавно перед вежею створили «водоспад» - кольорове 3D-графіті. Тому тепер навряд чи знайдеться горянин, який не постояв у прірві з водою навпроти башти.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов