Аграрні розписки на Вінниччині: стартував пілотний проект для розвитку бізнесу

13 вересня офіційно вступили в дію «Аграрні розписки в Україні», запроваджені групою Світового банку та Швейцарською конфедерацією. Це пілотний проект, який стартував у Вінницькій, Черкаській та Харківській областях. Такий вид кредитування передбачає спрощення доступу фермерам до фінансових і технічних ресурсів. Для прикладу, аграрії можуть взяти кредит під заставу майбутнього урожаю.

Про це 16 жовтня у Вінниці розповіла замісник міністра аграрної політики Владислава Рутицька.

За її словами, Вінниччина увійшла до пілотного проекту через високі врожаї, значну площу орних земель, позитивні прогнози експертів щодо розписок тощо.

«На місцевому рівні нашими партнерами стають обласні державні адміністрації та їх керівники, департаменти агропромислового розвитку. Обласні управління юстиції до помагатимуть налагодити роботу нотаріусів з аграрними розписками», - зазначила посадовець.

У свою чергу заступника голови вінницької ОДА Андрій Гижко підкреслив необхідність саме такого стимулювання бізнесу.

«Завжди настає такий період, коли щороку, лютий-березень місяць, аграрії задаються питаннями, де взяти кошти, щоб розпочати посівну. Приходить вересень-жовтень місяць – де взяти кошти, щоб розпочати роботу до осінньо-польових робіт.

За останні 5 років сільське господарство Вінниччини докорінно змінилося: ми маємо багато сучасної техніки, але стимулювати йог потрібно.

Коли великий фермер приходить до банку, він уже має певну історію відносин з ним, певні кошти. Натомість малий і середній бізнес не має цього всього. Тому аграрні розписки орієнтовані саме на такий бізнес.

На мою думку, той механізм, який запропонувала Верховна Рада, дасть поштовх до розвитку», - резюмував А. Гижко.

Зазначимо, що у світі лише одна крана використовує систему аграрних розписок – Бразилія. І досить вдало. В Україні таке кредитування вже практикували у Полтавській області. Там пілотний проект приніс позитивні результати.

Наразі перед впровадженням такого механізму в усій державі стоїть чимало кроків – це і робота з сільгоспвиробниками, і навчання нотаріусів, семінари з фермерами і кредиторами.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов