• Головна
  • Аграрні розписки на Вінниччині: стартував пілотний проект для розвитку бізнесу
14:04, 16 жовтня 2015 р.

Аграрні розписки на Вінниччині: стартував пілотний проект для розвитку бізнесу

13 вересня офіційно вступили в дію «Аграрні розписки в Україні», запроваджені групою Світового банку та Швейцарською конфедерацією. Це пілотний проект, який стартував у Вінницькій, Черкаській та Харківській областях. Такий вид кредитування передбачає спрощення доступу фермерам до фінансових і технічних ресурсів. Для прикладу, аграрії можуть взяти кредит під заставу майбутнього урожаю.

Про це 16 жовтня у Вінниці розповіла замісник міністра аграрної політики Владислава Рутицька.

За її словами, Вінниччина увійшла до пілотного проекту через високі врожаї, значну площу орних земель, позитивні прогнози експертів щодо розписок тощо.

«На місцевому рівні нашими партнерами стають обласні державні адміністрації та їх керівники, департаменти агропромислового розвитку. Обласні управління юстиції до помагатимуть налагодити роботу нотаріусів з аграрними розписками», - зазначила посадовець.

У свою чергу заступника голови вінницької ОДА Андрій Гижко підкреслив необхідність саме такого стимулювання бізнесу.

«Завжди настає такий період, коли щороку, лютий-березень місяць, аграрії задаються питаннями, де взяти кошти, щоб розпочати посівну. Приходить вересень-жовтень місяць – де взяти кошти, щоб розпочати роботу до осінньо-польових робіт.

За останні 5 років сільське господарство Вінниччини докорінно змінилося: ми маємо багато сучасної техніки, але стимулювати йог потрібно.

Коли великий фермер приходить до банку, він уже має певну історію відносин з ним, певні кошти. Натомість малий і середній бізнес не має цього всього. Тому аграрні розписки орієнтовані саме на такий бізнес.

На мою думку, той механізм, який запропонувала Верховна Рада, дасть поштовх до розвитку», - резюмував А. Гижко.

Зазначимо, що у світі лише одна крана використовує систему аграрних розписок – Бразилія. І досить вдало. В Україні таке кредитування вже практикували у Полтавській області. Там пілотний проект приніс позитивні результати.

Наразі перед впровадженням такого механізму в усій державі стоїть чимало кроків – це і робота з сільгоспвиробниками, і навчання нотаріусів, семінари з фермерами і кредиторами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...