На Вінниччині встановили меморіал жертвам єврейського гетто

У с. Мигалівці Барського району відкрили пам'ятний знак в'язням Ялтушівського гетто. Про повідомили у Мигалівецькій сільській раді.

Пам’ятний знак стоїть на місці розстрілу євреїв між селами Лугове і Козарівка під час Другої світової війни.

Ініціювали встановлення меморіалу нащадки розстріляних в'язнів Алік Вассерман та Леонід Тепер, які зараз проживають за кордоном.

Кошти збирали також за ініціативи родичів загиблих. До збору грошей долучилися жителі різних країн світу.

Довідка. Єврейське гетто в Ялтушкові було одним з найчисельніших, які створили нацистські загарбники на території окупованої України. У ньому перебували євреї не лише з Ялтушкова, а й довколишніх сіл. У 1942 році всі в’язні гетто (а це понад 1400 осіб, в тому числі люди похилого віку і маленькі діти) були вбиті окупантами та їхніми прислужниками. Масові розстріли ні в чому не винних людей відбулися 19 серпня та 15 жовтня. Врятувалися лише ті, кому вдалося утекти до румунської зони окупації - Трансністрії.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов