Американець привіз у Вінницю частину унікальної колекції марок

16 жовтня Олександр Балабан привіз до Вінниці з Америки частину унікальної колекції марок для створення музею. Щоправда, спочатку відкриють тимчасову експозицію філателії. Розташують її у одній з кімнат музею ім. Коцюбинського.

Передумовою сьогоднішньої зустрічі з керівництвом міста стало підписання Меморандуму про співпрацю Вінницької мерії з Міжнародним благодійним фондом «Музей української марки ім. Якова Балабана» щодо відкриття однойменного музею за адресою Соборна, 29 – на другому і третьому поверхах.

Олександр Балабан вже 60 років проживає у Нью-Йорку. Саму колекцію розпочав збирати ще його батько (Яків) на початку двадцятого сторіччя.

«Найголовніше, що це залишиться тут у Вінниці на віки-вічні», - говорить Олександр.

У міськраду прийшов з валізою, в якій приніс частину справи свого життя – найрізноманітніші марки. Український американець - у вишиванці з довгими сивими вусами. Чоловік перегортає одна за одною сторінки колекції, достеменно знає історію кожної марки. Довго розповідає по зображені тризуби.

«З 1 жовтня 1918 року на всіх марках був український тризуб. Як цар Петро почав красти на наш історію, він забув вкрасти нашого тризуба», - додає Олександр.

Філателіст припускає, що створений у Вінниці музей може претендувати не лише на звання найбільшого з українськими марками, але й на назву найбільшого філателістичного музею у світі, оскільки за площею займатиме цілих три поверхи.

Щодо оформлення композицій, Балабан наполягає лише на одному: «Підписи хай будуть по-українськи і по-англійськи, а як прийдуть з Москви подивитися, то хай навчаться читати по-українськи».

Після відвідин Вінниці Олександр планує вирушити у Писарівку, де спочивають його предки. На зустріч у мерію прийшов з онукою-міліціонером.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов