Єдиний військовий дореволюційний храм зберігся на Вінниччині

Цей храм можна назвати головною святинею Жмеринки і другою за архітектурною красою будівлею у місті, після залізничного вокзалу, про це повідомляє сайт VLASNO.INFO.

Полкова церква Миколи Чудотворця була побудована у 1904 році для розквартированих у Жмеринці 9-го і 10-го стрілецького полку та третьої стрілецької бригади. Військовий храм був виконаний згідно з типовим проектом архітектора Ф. Вержбицького. Всього у Російській імперії було побудовано близько 60 таких церков.

За часів радянської влади Миколаївська церква, яка розташована на території військової частини, була позбавлена куполів та дзвіниці. У 2005 році у знов відкритому і відреставрованому храмі на кошти місцевих меценатів був встановлений новий іконостас.

Церква знаходиться біля залізничних колій на невеликому пустирі, завдяки чому її добре видно. Архітектура храму сувора. Архітектор, мабуть, хотів показати, що це саме військовий храм.

Я цей храм завжди бачив збоку і ніяк не виходило до нього наблизитися. Коли все ж до нього добрався, то він вразив своєю незвичністю і, з іншого боку, своєю простотою. Поруч знаходиться занедбаний будинок, в який вільний доступ. Я підозрюю, що це колишні військові казарми, — говорить вінничанин Владислав.

Дістатися до храму з Вінниці можна електричкою до Жмеринки і пройти 15 хвилин уздовж рейок.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов