• Головна
  • Вінничани частіше відмовляються від відпочинку за кордоном на користь Західної України
11:30, 19 квітня 2015 р.

Вінничани частіше відмовляються від відпочинку за кордоном на користь Західної України

Тим, хто збирається відпочити у Львові чи Карпатах на травневі свята, слід уже зараз подумати про бронювання номерів чи турів. Через знецінення гривні все більше українців надають перевагу відпочинку в межах країни

- У цьому році ми спостерігаємо особливий інтерес до Західної України, при тому є тури, наприклад, в ту ж Одесу, більшість воліє відпочивати в Західній Україні, - каже директор вінницької туристичної компанії «Укрвінтур» Ольга Гандурська.

Девальвація гривні майже  втричі зробила закордонний відпочинок не по кишені більшості учорашніх туристів.

Дешева гривня, дорогий відпочинок

Наприклад, відпочинок в Туреччині, який рік тому коштував 1500-1800 доларів на двох, що дорівнювало 18-21 тисячі гривень, тепер, навіть з урахуванням знижки, яку може запропонувати приймаюча сторона, до 1300-1400 доларів, у гривні обійдеться не дешевше 31 тисячі.

Аналогічно здорожчали і популярні на свята європейські тури. Те, що торік коштувало від 1600 гривень на людину, а роком раніше взагалі – 1000-1200 гривень, тепер – від 2700 гривень, частіше близько 4000 гривень.

Як раніше відзначав президент вінницької компанії «Укрвіза» Сергій Онуфрійчук, якщо минулого року українці ще відпочивали за кошти, зароблені в 2013 році, то в сезоні 2015 на відпочинок доведеться витрачати уже скромні заробітки 2014 року.

- На даний момент можна говорити, що за рік попит на закордонні тури знизився на відсотків 70%, - каже Ольга Гандурська.

Додаткові нюанси

Додатковим негативним фактором стало ускладнення процедури отримання шенгенської візи.

Наприклад, якщо раніше достатньо було здати пакет необхідних документів в турагентство, а воно вже самостійно займалося отриманням віз. Тепер досить часто займатися цим потрібно самостійно, оскільки для отримання візи необхідно буде самостійно здати відбитки пальців.

Крім того, проблемніше стало і зі збором необхідного пакету документів, які б підтверджували фінансову спроможність туриста. Якщо раніше такими традиційно служили довідка з роботи про високу офіційну зарплату або депозит в банку, то після обвалу курсу, учорашній високий офіційний дохід у гривні девальвував разом з нею, аналогічна ситуація з депозитом, навіть не рахуючи девальвацію, кошти в ряді банків просто зависли.

Трохи меду

З іншого боку, туроператори не схильні аж занадто драматизувати ситуацію. Фактор дорогого євро (курси євро та долара майже зрівнялися, різниця - в дві гривні), в порівнянні з доларом США, поступово зводиться нанівець. Це може дати додатковий інтерес до відпочинку в Європі.

А це означає, що раніше малодоступні українському туристові європейські курорти зараз за вартістю практично зрівнялися з цінами на Туреччину і Єгипет. Це дозволить українцям розширити географію своїх подорожей і відправитися на відпочинок в Іспанію, Португалію, Італію, на Тенеріфе і інші популярні європейські курорти.

Відпочинок по-українськи

А тим часом, за словами Ольги Гандурської, фактор дорогої валюти, призвів до збільшення попиту на і так популярний західно-український напрямок.

Карпати, Ужгород, Чернівці і Львів – основні туристичні маршрути цього сезону.

Залежно від програми маршруту та кількості днів, коштує подібний релакс від 500-1000 гривень на людину.

Наприклад, побачити «тунель закоханих», а заодно і Клевань, Луцьк, Дубно, обійдеться у близько 600 гривень.

Подивитися на сакуру в Ужгороді – у 700-100 гривень, приблизно у стільки ж обійдеться зійти на Говерлу разом з відвідинами ще кількох водоспадів і містечок Карпат, а два дні пити пиво на відповідному святі у Львові – коштуватиме від 560 гривень.  

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...