У запропонованому Міністерстві фінансів України законопроекті змін до Податкового кодексу, оприлюдненого на сайті міністерства, не має жодного натяку на обіцяну лібералізацію податкового законодавства. Новації, які пропонують урядовці, згубні для бізнесу і нищівні для споживачів, бо спричиняють неминуче підвищення цін, втрату останніх заощаджень українців, зростання безробіття.
Таку колективну думку територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області висловив його виконавчий директор – Юрій Захарчук.
«Досвід Грузії, та багатьох інших країн, які, в умовах економічної кризи, зменшили податкове навантаження і отримали величезні надходження до державного бюджету, - повністю ігнорується. Натомість, Кабінет міністрів України пішов шляхом, як це відбулося і у грудні 2014 року, збільшення податкового навантаження на людей і бізнес в угоду Міжнародному валютному фонду. Якщо ми допустимо схвалення цього законопроекту, люди отримуватимуть меншу заробітну плату, адже податок на доходи фізичних осіб збільшується за 15% до 20%, ще плюс 1,5% - воєнний збір. Загалом, податкове навантаження збільшиться до 21,5%», - прокоментував Юрій Захарчук.
Експерти тервідділення АППУ, проаналізувавши законопроект, зауважують, що це ще не всі «новели» від Кабміну. Окрім збільшення оподаткування зарплати, зросте податок на нерухомість, як для фізичних, так і для юридичних осіб. На 15% подорожчають ліки. Фактично, до 2019 року буде знищена спрощена система оподаткування, адже мільйони фізичних осіб підприємців втратять роботу, а держава повинна буде витрачати величезні кошти на підтримку безробітних. «Завдяки збільшенню податку на прибуток у комплекті з переводом багатьох сільгоспвиробників на загальну систему оподаткування подорожчають продукти харчування. Заручником цих змін стане простий громадянин України, адже після прийняття змін до податкового кодексу, який запропонував Мінфін, ціни зростуть і це буде непомірний тягар для людей», - підсумовує Ю. Захарчук.
Він запевнив, що тервідділення підготує та скерує звернення до Уряду із аргументацією загроз українському бізнесу. Як розумну альтернативу, члени тервідділення АППУ пропонують підтримати альтернативний законопроект - №3357 «Про внесення змін до Податкового кодексу». Його обговорення із розробниками - головою податкового комітету громадської ради при міністерстві економіки України Ольгою Богдановою і головою податкового комітету громадської ради при міністерстві фінансів України Тетяною Шевцовою - відбулось у Вінниці 16 листопада 2015 року під час дискусійної платформи на тему: «Податкова реформа 2016 року: фіскальна лібералізація». Представники малого та середнього бізнесу області, громадські діячі передали свої пропозиції змін до законопроекту столичним експертам.