У педагогічному університеті - спалах краснухи?

Таку сенсаційну новину розповсюдили вінницькі студенти за допомогою соціальних мереж. Двері історичного факультету закрили минулого тижня, а рахунок захворілих на краснуху, за чутками, йшов уже на десятки.

Насправді, за інформацією Вінницької СЕС, у педуніверситеті захворіло десятеро: 9 студентів і один працівник інституту історії і права. Як розповів Юрій Зінько, директор інституту, першим інфекцію "підчепив" першокурсник-вінничанин. Протягом кількох днів захворіли ще кілька студентів. Через те, що краснуха - інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом, з 21 по 31 березня в інституті історії вирішили припинити навчання.

- Студенти з гуртожитків роз'їхались по домівках, - інформував Юрій Зінько. - В аудиторіях та гуртожитках здійснили санобробку. Таким чином хворобу вдалось локалізувати.За словами Юрія Анатолійовича, на його пам'яті за 30 років це перший подібний випадок карантину в університеті.

Фахівці Вінницької міської СЕС, не говорять про надзвичайну ситуацію. Краснуха вважається легкою хворобою, а хворі потребують хіба що постільного режиму і збільшення вітамінів у раціоні. З початку року, за словами Наталії Надводської, лікаря-епідеміолога міської СЕС, на краснуху у Вінниці захворіли 63 людини. За весь минулий рік  - 83, тобто можна говорити про підвищення рівня захворюваності. Ті, хто захворів у педуніверситеті, належать до покоління дітей, яких від краснухи прищеплювали вибірково.

- Раніше щеплення проводилось тільки дівчаткам і тільки у 15 років, - каже Наталія Надводська. - Згідно з правилами, ми проводимо щеплення у рік та у 6 років усім - і дівчаткам і хлопчикам. Раніше спалах захворювання на краснуху на початку 2012 року прогнозував головний епідеміолог Вінницької області Степан Томін. За його інформацією, область отримала вакцини проти кору, епідемічного паротиту і краснухи 62% річної потреби. Тож далі буде?