Бабуся, яка «лікувалася» коноплею, опинилась на лаві підсудних

Три роки проведе за гратами пенсіонерка, якщо протягом року скоїтьнове правопорушення. Такий вердикт виніс Погребищенськийрайонний суд 69-річній жительці одного з сіл району за вирощуванняконоплі.

31 травня 2013 року понад 250 кущів коноплі виявили працівники міліції наприсадибній ділянці у літньої жінки. Пенсіонерка стверджувала, щовирощувала нарковмісні рослини для приготування ліків від хвороби шлунку.

Зі слів літньої жінки, наркотичне зілля вона не саджала, воно начебто самонасіялося у неї на ділянці серед рослин картоплі. Щоб добру не пропадати, вона вирішила його використати у лікувальних цілях, скориставшисьрецептом своєї бабусі.

За висновком експерта науково-дослідного експертно-криміналістичногоцентру при УМВС України, вилучені рослини містять психотропні речовини,обіг яких допускається виключно промислових цілях.

У судовому засіданні пенсіонерка зізналася, що сіяла невелику кількістьконоплі – для лікування брата, а потім її рознесли птахи. Свою вину жінкавизнала повністю та попросила суворо її не карати. За рішенням судупенсіонерку визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.2 ст. 310 КК України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та їй призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки. Враховуючи щире каяття підсудної, суд прийшов до висновкупро можливість її звільнення від відбування покарання, якщо вона протягом1 року іспитового строку не скоїть нового кримінального правопорушення.