Вінниччанин для Євро-2012 зібрав картину із сірників

"Квіти кохання", логотип Євро-2012, портрети Тараса Шевченко і Богдана Хмельницького - ці картини, викладені із сірників, а також понад 50 інших виробів - панно з зображенням та об'ємні моделі представив на виставці "Чудо-сірники" Сергій Савчук. Роботи до своєї персональної виставки, що працюватиме до 6 квітня у Вінницькому обласному краєзначому музеї, автор готував більше року. Каже, що найскладніше - створювати портрети, оскільки це займає, щонайменше, три тижні і на роботу витрачається від 10 тисяч штук сірників.

"Тут техніка особлива - не має клею і цв'яхів, до того ж для картини кожна головка сірника фарбується окремо. В основу техніки покладено принцип вишивки, проте канвою тут є стандартні заготовки, скріплені у блоки", запевняє С. Савчук. Для роботи майстер відбирає лише білоруські сірники. За його досвідом, вони більш якісні і мають кольорову сірку, яку не треба фарбувати.

Сергій, за його твердженням, єдиний, хто володіє цією технікою в Україні. Надихнула на роботи його... хвороба. "Хворів, не було чим зайнятись, під руку потрапили сірники, виришів щось змайструвати, поліз в Інтернет і побачив роботи з сірників. Перші вироби - маленькі куби та хатка. Вони теж є на виставці. Найбільші і найскладніші - портрети батька й матері, на їх створення пішло до 12 тисяч сірників", розповідає митець.

25-річний майстер закінчив аграрний університет за фахом "економічна кібернетика", але ще під час навчання у школі отримав професію художника-оформлювача. У шкільні роки навіть отримав приз за виконання композиції на дошці. Наразі думає створити власний сайт, де розмістить фото своїх робіт. Проте, секрет створення "сірникових картин" там не розкриє, бо вважає його своєю інтелектуальною власністю.