Приходьте в бібліотеку вчити англійську та бавити малюка

Сучасна вінницька бібліотека, це не лише книжки. Це безкоштовний WI-FI, вільне володіння англійською мовою та досконалі знання німецької культури. А молодим матусям бібліотека може стати нянею для малюка

- Нам не можна залишатися на рівні бібліотек, які просто зберігають книги, інакше ми просто зникнемо, - розповідає Ірина Івасюк, директор Центральної вінницької бібліотеки. -  Люди змінилися,  міняються і бібліотеки. Тай бібліотекарі, це вже не жіночки в окулярах, які шикають на відвідувачів.  Щоб отримувати кошти на існування бібліотек, ми працюэмо над різномантіними проектами. Завдяки яким бібліотекарі беруть участь у тренінгах, семінарах, навчальних поїздках за кордон для обміну досвідом. А для відвідувачів створюються центри дозвілля.  - Навіть у бібліотеках, що мають лише одну штатну одиницю, - каже Ірина. - У Сабарові, наприклад, працює літня школа, бібліотекар займається з дітьми репетиторством. А волонтерка займається з дітьми англійською, аби тільки приходили. На Старому Місті маленька бібліотека, але там кожної неділі проходять читання. І так по всьому місту.  

  Вивчаємо англійську  Якщо ви бажаєте не лише розмовляти, розуміти, але й думати англійською мовою, цілих шість бібліотек міста дають вам таку можливість.  Бібліотеки виграли проект Funmedia – English 123, це курс англійської мови, який зацікавить всіх, кому мова необхідна для роботи, освіти, або є просто бажанням розширити свої можливості. Цей інтерактивний курс складається з чотирьох рівнів, розділених на 22 уроки, які містять тисячі інтерактивних вправ - діалоги, ігри,  фото-уроки. Система перевіряє правильність їх виконання і дозволяє відстежувати успішність у навчанні. В учасника курсу є також можливість самостійно перевірити власну вимову слів. - Кожен, хто приходить в бібліотеку, може користуватися курсом абсолютно безкоштовно, - розповідає директор центральної бібліотеки. - Приходите, коли вам зручно, при собі потрібно мати комп'ютер, навушники з мікрофоном, бібліотекар вас підключає до системи і вперед.  

Проект діє на базі бібліотек- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00; 55-32-73)- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел. 55-32-04)- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)- бібліотека-філія №5 (вул. Д.Нечая, 59, тел. 55-32-05) - бібліотека-філія № 6 (пр. К.Маркса, 50, тел. 55-32-06) - бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) 

Німецька мова через літературу Центральна міська бібліотека  ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел. 55-32-73) - учасник проекту «Заочний абонемент» Гете інституту в Україні. Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з сучасною автентичною німецькою літературою, переглянути німецькі газети та журнали, учні та студенти можуть скористатися підручниками німецькомовних авторів, прослухати диск з німецькими піснями або переглянути фільм німецькою мовою.  

         Бібліотеки - майданчики мистецтваЧетвертий рік поспіль на базі десяти вінницьких бібліотек проходить міський проект "Мистецькі вихідні". Щосуботи з 18.00 до 20.00 на майданчиках перед бібліотеками діти і дорослі беруть участь і рузноманітних іграх, майстер-класах, тематичних конкурсах, і насолоджуються виступами місцевих музичних гуртів. Мистецькі вихідні проходять на таких майданчиках:- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00;55-32-73)- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел.  55-32-04)- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)- бібліотека-філія №5 (вул. Д. Нечая, 59, тел.  55-32-05) - бібліотека-філія № 6 (пр. К. Маркса, 50, тел. 55-32-06) - бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13- бібліотека-філія № 7  (( вул. Баженова, 32, тел. 55-32-07), - бібліотека-філія №8  (Червоноармійська, 39, тел.  55-32-08) - бібліотека-філія № 11 (вул. Свердлова, 189,  тел. 55-32-11)- бібліотека-філія №12 (вул. Київська, 126, тел. 55-32-12) 

 Куди діти маля - в бібліотекуУ бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова, 189, тел. 55-32-11) стартував новий проект «Бібліоняня». А у Центральній міській бібліотеці (Хмельницьке шосе, 4) розпочав діяти проект для бізнес-матусь "Book. Kids". - Це нова послуга для батьків, яким необхідно відлучитися на кілька годин, а малечу залишити нема з ким, ведіть дитину до бібліотеки, - розповідає Ірина Івасюк. -  Дитячі кімнати є практично у всіх великих центрах, де діти, як правило, дивляться мультики чи грають іграшками. Ми пропонуємо дещо інше. Тут малі не вбивають час, а займаються творчістю разом з працівниками бібліотеки, котрі переважно з педагогічною освітою. Голосне читання казок, малювання, ліплення, аплікація, паперопластика, ниткографія, конструювання, бісероплетіння - це лише короткий список речей, якими будуть займатись діти, доки матусі та татусі вирішуватимуть свої дорослі питання. Крім того, весь час дитина проводить в оточенні книг, тож мимоволі прищеплюється культура читання.  Така бібліотечна послуга платна - 15 грн на годину. Дітей можна приводити віком від 4 років, щодня з 11.00, окрім середи.  

Як пишемо книгуНезвичайний проект відкрився У бібліотеці-філії № 8 (вул. Червоноармійська, 39, тел. 55-32-08). Там працює міні-музей історії книги, де можна познайомитися з різними книгами, історією їх створення і значенням їх у житті людини. У колекції музею представлена практично книжкова еволюція,  - Діти та дорослі мають можливість не лише побачити різноманітні експонати, це реальна можливість спробувати написати старовинну книгу на воскових табличках, чи папірусі за допомогою пера, - розповідає Ірина Івасюк. Крім того, тут діє проект «БібліоRELAX». В бібліотеці є куточок, де працює психолог, який може поспілкуватись з дитиною, а також юрист, котрий надасть юридичну консультацію як дітям, так і дорослим. 

Відкрий власну виставкуПроект «Арт-хол «Дебют», основним напрямком якого є виставкова діяльність, відкрився у бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова,189, тел. 55-32-11). Тут всі молоді фотографи, художники, скульптори, майстри мають можливість безкоштовно проводити свої перші виставки.- Єдине, що в бібліотеках немає можливості створювати рекламну кампанію для всіх, та ми власними силами використовуємо для цього соціальні мережі, - каже Ірина Івасюк.    - Крім того, на базі цієї ж бібліотеки працює проект «Бібліотека - оаза творчості». Тобто створенні умови для того, щоб всі відвідувачі бібліотеки могли віднайти своє захоплення, дізнатися про різні види мистецтв, створювати маленькі власні шедеври. Різноманітні майстер-класи проводяться як для дітей, так і для дорослих безкоштовно. 

Книжковий садУ маленькому дворику, який знаходиться біля бібліотеки-філії № 1 (пр. Коцюбинського, 49, тел. 55-32-01) просто неба  працює ще один проект «Книжковий сад». Це така собі комфортна зона  відпочинку на свіжому повітрі, столики, стільці, парасольки, безкоштовний Wi-Fi, а ще у вільному доступі книжки, журнали, преса. Такі книжкові оазиси можуть найближчим часом можуть з'явитись ще у декількох бібліотек. Єдиний мінус такого книжково-повітрянного відпочинку - кави немає, але бібліотекарі готові розглянути пропозиції міських кав'ярень. 

Поетичні вечориБібліотека-філія № 13( пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) - досить відоме місце серед вінницької творчої інтелігенції. Адже на базі бібліотеки працює "Дім поета", де щомісяця для своїх творчих вечорів збираються письменники та поети. Крім того, бібліотека є центром міжкультурного діалогу, головне завдання якого - популяризація літератури національних  меншин.