Під час підписання угоди у Вінницькій облдержадміністрації виявилося що губернатор Микола Джига теж чорнобилець.
Угоду про соціальне співробітництво підписали голова організації «Союз-Чорнобиль-Україна» Володимир Войтов та від влади губернатор Микола Джига і голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк.
Документ містить 17 пунктів, у яких вінницька влада зобов’язується сприяти соціальній реабіліитації, фінансовому забезпеченню, покращенню медичного та санаторного обслуговування чорнобильців.
Також влада проведе переговори з перевізниками, щоб ті возили чорнобильців безкоштовно, сприятиме виділення житла, для тих ліквідаторів і інвалівдів, які стоять на черзі. Влада обіцяє надати землю для будівництва і ведення присадибного господарства, тим чорнобильцям, які цього потребують.
Микола Джига сказав, під час підписання угоди, що влада має забезпечити усі законні вимоги чорнобильців.
- Ми будемо виконувати беззастережно усі 17 пунктів наших зобов’язань у межах нашої компетенції. Та надаватимемо пропозиції Уряду з поліпшення фінансування чорнобильських программ, - сказав Микола Джига.
Виявилося, що й губернатор-чорнобилець.
- Я добре знаю проблеми цих людей, бо сам чорнобилець, - сказав він.
Володимир Войтов сказав, що організація чорнобильців проводитиме моніторинг соціальних, економічних та медичних проблем, що постають перед чорнобильцями.
- Ми й так це робили, але завдяки додатковому фінансуванню будемо активізовувати роботу у районах та містах області, - сказав він.
Угода підписана між владою і чорнобильцями здійснена в рамках виконання вимог меморандуму, який раніше підписали Уряд та Всеукраїнська організація «Союз-Чорнобиль-Україна». Одна з вимог меморандуму: «Союз-Чорнобиль-Україна» забезпечує стабільну ситуацію в серидовищі чорнобильців, а Уряд знаходить гроші, щоб підвищити пенсії чорнобильцям вдвічі.