Прогноз урожаю зернових в Україні вже зазнав кілька коригувань у бік зменшення. Експерти в якості однієї з головних причин зниження прогнозованих обсягів врожаю називають холоди, з-за яких фермери запізнилися з посівною.

Як повідомляє розділ Новини сайту Знай, Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) вже другий раз за місяць зменшив оцінку врожаю зернових на цей рік: зі 117 млн до 114 млн т, в тому числі збору пшениці – з 73,5 млн до 71,5 млн т.

Ще один аналітичний центр теж знизив оцінку врожаю зернових: з 124,2 млн до 119,6 млн т, у тому числі пшениці – з 77 млн до 73,1 млн т.

У Національній доповіді за підсумками минулого року вказувалося, що в 2018 році буде зібрано не менше 115 млн т зернових. Проте пізніше дані були скориговані: Мінсільгосп України знизив оцінку до 110 млн т. Зараз у відомстві вже називають новий показник урожаю - у межах 100 млн т.

Головною причиною зменшення прогнозу міністр сільського господарства називає холодну погоду навесні. З-за холодів фермери не вчасно почали посівну. У результаті очікується низька врожайність, і більше посівів, ніж зазвичай, виявиться восени під снігом.

За словами експертів, травень з-за низьких температур, дощів і снігу був втрачений для сівби. На даний момент південні регіони засіяли близько 80% площ від цільового рівня. Це при тому, що зазвичай посівна закінчується до 5 червня. Міністр зауважив, що в критичні строки можливий недобір урожаю, при цьому не можна бути впевненим щодо його якості.

Однак за даними інших експертів, ситуація із зерновими в Україні не критична - до моменту збору врожаю положення може змінитися в кращу сторону.

Експерти додали, що коригування прогнозів відбилося на внутрішніх цінах. Зокрема, в Україні вони зросли на кілька десятків відсотків тільки за останній місяць. Ціни тут підходять за рівнем цін у Європі, а коригування прогнозу тільки посилило тенденцію.