Мозок людини - це приголомшливий, досконалий з технічної та біологічної точки зору апарат, здатний удосконалюватися протягом усього життя. Кожен з нас - щасливий володар такого апарату. Дитяча ментальна математика - інструмент, що дозволяє вже на старті тюнінгувати мозок за найвищим розрядом. Як це відбувається? Давайте розбиратися.

Навчання дитини ментальній арифметиці: користь для розвитку інтелекту

Дорослий мозок має складну структуру, що складається приблизно з 100 млн. нейронів. Всі вони можуть взаємодіяти між собою, а з огляду на їх кількість, система нейронних зв'язків (синапсів) може розвиватися до нескінченності. Пік активності в формуванні структури мозку припадає на дитячий вік. У мозку дитини кожну секунду утворюється близько 700 нових зв'язків. Кожен нейрон здатний мати до 15000 синапсів одночасно.

Але процес утворення нейронних зв'язків не нескінченний. Вже до 11 років багато зв'язків, які не застосовувалися протягом довгого часу, руйнуються. Залишаються тільки найсильніші синапси. Ось чому в період формування мозкової структури важливо активно розвивати дитячий розум, максимально використовувати його потенціал, розвивати, зміцнювати наявні синапси. Чим більше мозок використовує нейронних зв'язків в дитинстві, тим об'ємніше розумові, інтелектуальні здібності людини в дорослому житті, тим пластичніше і гнучкіше її розум.

Дитяча ментальна арифметика - це методика навчання дітей 5-11 років, спрямована на активацію освіти і застосування нейронних зв'язків кожної півкулі. Вона базується на ключових принципах розвитку дітей:

 • переважання образного сприйняття, пам'яті;
 • прискорений розвиток логічного інтелекту.

Чому вчить ментальна арифметика? Особливості навчання в школі Соробан® (Україна)

«Ми - це наші багаторазові дії. Досконалість в такому випадку - не поодинокий акт, а звичка ». (Аристотель)

Головне завдання ментальної арифметики - домогтися максимальної ефективності роботи мозку. Яка робота може вважатися ефективною? Коли мозок використовує найшвидший шлях вирішення поставлених перед ним завдань. Щоб домогтися такого результату, потрібні регулярні практичні заняття.

Користь ментальної арифметики:

 • створення інтелектуальних навантажень, необхідних для ефективного розвитку структури мозку;
 • стимулювання кожної з півкуль, розвиток когнітивних здібностей;
 • формування звички до ефективної розумової роботи;
 • автоматизація розумових процесів, доведення їх до досконалості.

Поряд з тренуванням інтелекту курси для дітей з ментальної арифметики Соробан® в Україні зачіпає і інші сторони розвитку:

 • соціальну;
 • емоційно-психологічну;
 • вольову.

Користь ментальної арифметики в дошкільному розвитку дитини

Одних здібностей для успішного навчання мало. На якість навчання впливають ще й такі чинники, які на перший погляд не мають відношення до отримання знань:

 • здатність дитини будувати відносини з іншими учасниками колективу, бути частиною команди, керувати своєю поведінкою відповідно до загальноприйнятих соціальних правил;
 • позитивний настрій на навчання, розуміння користі від навчання, готовність і здатність вирішувати складні завдання;
 • внутрішня відповідальність, впевненість, самостійність, наявність мети, здатності і бажання її досягти.

Розвивати у дітей необхідні навички, звички і якості необхідно ще до того, як вони зіткнуться зі справжніми проблемами. Найкраще це робити у віці від 5 до 11 років. Дитяча ментальна математика  Соробан® реалізує всі завдання інтелектуального виховання дошкільнят і маленьких школярів. Тому вона вважається самою своєчасною і всебічною програмою розвитку для кожної дитини.