фарбування стіни фактурною фарбоюДеякі люди вважають, що фарбування стін і стель залишилося в минулому, однак при виді поверхні, пофарбованої фактурними фарбами, їх рішення миттєво змінюються. Це обумовлено тим, що прямо на очах створюються дивовижні ефекти, досягти яких за допомогою інших засобів неможливо, або настільки складно, що не має ніякого сенсу. Для повного розуміння, що собою являє структурна фарба, слід засвоїти, що даний матеріал є готовим фінішним декоративним складом, завдяки якому можна створювати на стінах і стелях неймовірні шедеври. Склад має схожість зі шпаклівкою, яку після нанесення не потрібно фарбувати.

Багато сучасних компаній-виробників налічують величезний асортимент даної продукції, серед яких варто виділити добре себе зарекомендувавшу компанію Sniezka.

Ознайомитися з характеристиками і купити структурну фарбу можна на сайті дилера на території України: https://sniezka.in.ua/kraski/strukturnye-kraski/

Класифікація структурної фарби Sniezka

У продажу є структурні фарби наступних різновидів:

Мізурі

Даний вид відрізняється вмістом в складі модифікованого крохмалю, що сприяє створенню текстурного гладкого покриття.

Марсельський віск

Склад чудово імітує пробку, кору дерева або камінь. Має високу вологостійкість і простоту в догляді. Необхідною умовою при нанесенні даного складу є присутність воску в якості захисного покриття. Фарбу застосовують для декору стін, як в житлових, так і в громадських приміщеннях.

Рельєф

Даний склад - це суміш акрилових полімерів з кварцовою крихтою або з іншими природними наповнювачами. Завдяки рельєфу можна створювати цікаву фактуру з різними ефектами. Фарба досить легко наноситься.

Різновиди складів

Структурні фарби створюють на поверхні фактуру завдяки вмісту в їх складах фактурного наповнювача. Серед великої кількості структурних фарб варто виділити чотири основних види:

  1. Мінеральні фарби являють собою суху суміш цементу з вапном, розведену водою до необхідної консистенції. Склад практичний для зовнішньої обробки.
  2. Силіконові фарби більш практичні, в порівняння з мінеральними, завдяки силіконовим смолам, які містяться в складі.
  3. Силікатні фарби є найдорожчими. Склади наносяться тільки після силікатної грунтовки і виключно на мінеральні основи.
  4. Акрилові фарби випускаються вже в готовому вигляді і в додаванні води не потребують. Наносити такі фарби можна абсолютно на будь-які основи. Склад відрізняється більш високою зносостійкістю до зовнішніх чинників.

Переваги

  • Фактурні фарби мають досить високі зносостійкі характеристики, а також стійкі до ультрафіолету і кліматичних впливів.
  • Характеризуються хорошою водостійкістю і паропропускною властивістью.
  • Пофарбовані поверхні не просто абсолютно нешкідливі, але і гіпоалергенні, що дозволяє їх використовувати для дитячих кімнат.
  • У разі необхідності дуже просто можна оновити поверхню, перефарбувавши в інший колір без жодної додаткової підготовки.
  • Недоліком структурних фарб є їх висока вартість, проте це компенсується тривалим експлуатаційним терміном.

Рекомендації з нанесення

  • Основу під фарбування структурними фарбами не варто ідеально зашпакльовувати, незначні подряпини і подібні дефекти фарба перекриє, однак кривизну поверхні потрібно вирівняти в площині.
  • Рівну поверхню слід попередньо прогрунтувати грунтувальною сумішшю. В фарбу добавити воду, в пропорції зазначеній на упаковці, і ретельно перемішати будівельним міксером до отримання однорідної консистенції.
  • Оскільки фарба дуже швидко схоплюється (протягом 15-20 хвилин), слід наносити її на ділянки, не більше двох метрів. З цієї ж причини потрібно виключити пряме попадання променів сонця.
  • Наноситься фактурна фарба шпателем, попередньо змоченими у воді, і потім розкочується фактурним валиком. Також можна використовувати різні саморобні пристосування у вигляді трафаретів, губки, зім'ятого целофану або ганчірки, інші предмети, що створюють фактуру. Іншими словами все залежить від вашої фантазії.
  • Через 15 хвилин після нанесення можна за допомогою пластикової терки створювати будь-який малюнок поздовжніми, круговими або хаотичними рухами.
  • Для виключення перепадів кольору, фарбу слід наносити від кута до кута за один підхід. Повне висихання структурної фарби настає через 12 годин і більше, в залежності від складу, рівня вологості і температури.