Лікування раннього варикозуПри варикозному розширенні вен стінки судин, по яких кров тече від тканин до серця, розширюються і деформуються, внаслідок чого спостерігається погіршення якості виконання ними функцій. Вилікувати варикоз можна як хірургічним, так і малоінвазивних методом - остаточне рішення виносить фахівець в області флебологии після проведення обстеження.

Найбільш ефективне лікування раннього варикозу, виявити який можна завдяки такими ознаками:

 • відчуття тяжкості, болю, дискомфорту в нижніх кінцівках, переважно виникає у вечірній час доби;
 • часта набряклість, що з'являється ввечері і проходить до ранку;
 • оніміння шкірного покриву і періодичне поколювання;
 • просвічуються крізь шкіру кровоносні судини, утворення так званих «зірочок», «павутинки», «вузликів».

У разі виявлення у себе навіть деяких симптомів, слід негайно проконсультуватися з лікарем. Своєчасне і комплексне лікування варикозу нижніх кінцівок дасть найкращий результат, а також посприяє збереженню краси і здоров'я ніг.

Сучасні методи лікування

Сьогодні терапія варикозного розширення вен характеризується мінімальною травматичністю і інвазивністю, що сприяє швидкій реабілітації пацієнта. Із сучасних методів терапії виділяються наступні:

 1. Мікросклеротерапія - вирішує проблему освіти на поверхні шкірного покриву малюнків синього або рожевого відтінку, що нагадують павуків, дерева, плями, смуги. Процедура представляє собою введення в вени склерозанта тонкою голкою і застосовується на початковій стадії захворювання.
 2. Ендовазальной лазерна коагуляція - вирішує питання з судинами, збільшення яких досягло 10 мм. Для склеювання венозних сіток застосовуються промені лазера.
 3. Пінне склерозування - вирішує багато проблем, так як дозволяє обробляти трубчасті органи великого діаметру. З склерозанта хірург виготовляє піну, за допомогою якої закривається хворий посудину, а кров з нього переходить в здорові.
 4. Мініфлебектомія - вирішує питання підшкірних варикозно-розширених приток і вузлів за допомогою їх видалення через проколи шкіри. Може бути використана в якості самостійної процедури або в комбінації з іншими операційними втручаннями.

Діагностика варикозного розширення вен

Досвідчені флебологи спочатку аналізують захворювання, спадковість, наявні фактори ризику, що допомагає їм у визначенні типу, ступеня і тяжкості варикозу. При необхідності застосовуються додаткові методи обстеження, де найбільш поширеним і ефективним є ультразвукове дуплекснеангіосканування. За допомогою УЗД варикозних вен фахівець отримує розгорнуту картину стану судин, де відображається як наявність, так і причина порушення кровотоку.

Пройти діагностику варикозного розширення вен в Києві і Харкові рекомендується в медичному центрі «Інститут вен», де працюють лікарі-флебологи з багаторічним досвідом роботи і є сучасне обладнання. Грамотна терапія - рішення проблем будь-якого ступеня складності

Багато хто помилково вважає, що варикоз - проблема виключно естетичного характеру. Насправді ж це серйозне захворювання, відсутність усунення симптомів і проявів якого може привести до серйозних наслідків, аж до ампутації нижньої кінцівки і летального результату.

Приводом для негайного звернення до медичної установи служать наступні ознаки:

 • болять ноги при ходьбі або в спокої;
 • судинні зірочки на ногах;
 • швидко втомлюються і набрякають ноги;
 • розширені (варикозні) вени на ногах;
 • є трофічні зміни кольору шкіри нижніх кінцівок;
 • є трофічні виразки;
 • судоми в ногах.

Консультація флеболога

Лікарі Інституту Вен завжди готові прийти Вам на допомогу

У клініці лікування варикозу «Інститут вен» працюють досвідчені лікарі-флебологи високої кваліфікації. Наші фахівці займаються не тільки лікувальною, але і науково-дослідною роботою, беруть участь в міжнародних конференціях, діляться і переймають досвід у зарубіжних флебологов.

Якщо Ви виявили у себе які-небудь ознаки патології, то негайно записуйтеся на прийом на офіційному сайті медичного центру або зателефонувавши за вказаним номером телефону.