Перехід України на систему платного ТБ активно обговорювався впродовж останніх п’яти років. Кожен раз процес зупинявся через різноманітні причини. До того ж, не було остаточно зрозуміло, коли відбудеться кодування. Але вже досягнута домовленість про майбутнє відключення супутникового телебачення.

Компанія «Зеонбуд», яка займається будівництвом системи ефірного мовлення в Україні, уклала угоди із представниками українських медіахолдингів на кодування супутникового сигналу рейтингових телеканалів. Процес стартує 20 січня 2020 року. Найбільші українські мовники перестануть безкоштовно транслюватися для 35% українців. Тому глядачі змушені шукати нові варіанти перегляду.

Чому відбувається відключення каналів на супутнику?

Держава переходить на нову схему надання доступу до загальнонаціональних каналів. Найбільш рейтингові мовники будуть доступними лише в офіційних провайдерів. Таку ж систему використовують у більшості країн світу.

Сигнал супутника не призначений для глядачів. Його використовують оператори телевізійних послуг для подальшого продажу кінцевому споживачу.

Тож виходить, що усі власники супутникових антен фактично займаються піратством. Саме тому буде проведено кодування українських телеканалів 2020 на супутнику. Це не лише зменшить прояви піратства, але й зумовить активніший розвиток медіаринку України. Щоправда, так вважають і представники медіагруп, так і компанія «Зеонбуд».

Які мовники закодують?

Процес кодування супутникового ТБ в Україні стосується чотирьох найбільших медіагруп. Це означає, що 20 січня 2020 року буде припинено трансляцію таких мовників:

  • 1+1 Медіа — 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, Бігуді, УНІАН;
  • StarLightMedia — Новий канал, СТБ, ICTV, M1, M2, ОЦЕ;
  • Інтер Медіа Груп — Інтер, К1, К2, НТН, Піксель, Enter-фільм, Мега, Zoom.
  • Медіа Група Україна — Україна, Індиго, НЛО ТБ;

Але деякі телеканали продовжать стабільне мовлення на безкоштовному «супутнику». Це стосується Суспільного мовлення, регіональних мовників та тематичні канали.

Що робити глядачам після того, як супутникове ТБ закодують?

Відключення українських телеканалів у 2020 році призведе до того, що третині українців доведеться вибирати один із 4 варіантів:

  • підписання контракту з провайдером кабельного телебачення;
  • підключити ефірне цифрове мовлення (Т2);
  • приєднатися до оператора платного «супутника»;
  • стати абонентом провайдера інтернет-телебачення.

Не дивлячись на популярність перших трьох варіантів, власники супутникових антен найчастіше обирають саме останній варіант.

Чому інтернет-ТБ вважають телебаченням нового покоління

Одна з його головних переваг — доступність усюди, де є Інтернет. Тому телебачення нового покоління можна переглядати будь-де та будь-коли на Smart-телевізорах, мобільних пристроях та комп’ютерах. А якщо абонент не має вдома Smart TV, на допомогу прийде ТБ-приставка. Вона дозволяє значно розширити можливості звичайного телевізора після кодування супутникового ТБ.

Серед українських операторів інтернет-телебачення найпопулярнішим є Divan.TV. Підключитися до сервісу доволі просто. Потрібно лише встановити мобільний додаток чи фірмову програму на Smart TV, після чого ввести адресу електронної пошти та придумати пароль.

Інтернет-телебачення від Divan.TV стане у нагоді після відключення супутникового телебачення 2020.