Мінливі кліматичні умови взимку можуть спричинити ослаблений стан та потребу у догляді рослинами навесні. Тільки правильно підживлені рослини, що зимували на поверхні ґрунту можуть скоротити втрати з осені якнайшвидше.

Відомо, що найінтенсивніший ріст і засвоєння поживних речовин відбувається навесні. Особливо важливими для рослин на початку весняної вегетації є: азот, фосфор, калій, сірка та магній. Ці елементи дозволяють стимулювати ріст та відновлення після зими:

• азот міститься в добривах у вигляді швидко доступного нітрату та амонію, що має сповільнену дію,

• фосфор забезпечує рослинам більше енергії, необхідної для регенерації,

• калій робить рослини стійкими до великих коливань температури ранньою весною,

• сірка підтримує поглинання азоту,

• магній забезпечує кращий колір рослин (підтримує фотосинтез).

З перерахованих вище складових найважче задовольнити потребу рослин у фосфорі. Це обумовлено обмеженим засвоєнням рослинами цього інгредієнту з ґрунту при низьких температурах. Позакореневе підживлення дає кращий результат, але воно ефективне лише при вищій температурі повітря.

Використання популярних фосфатних добрив на основі ортофосфатів також не дуже ефективно через погану розчинність цієї форми у воді та недостатнє проникнення в ґрунт.

Оптимальним рішенням є використання широко доступних на ринку добрив, що містять фосфор у вигляді поліфосфатів, які добре розчиняються у воді, переміщуються в ґрунті та виготовляються у формі, яка найбільш легко засвоюється рослинами.

Добрива, що містять поліфосфати, зазвичай називають нітрофосками. Сюди відноситься багатокомпонентнекомплексні добрива, мінеральні добрива міндобриво української компанії «Тетра-Агро» — Нітроамофоска-М (https://tetra-agro.com.ua/products/nitroamofoska_m), NPK 8–20–25, яке також містить кальцій, магній та сірку. Це добриво з відмінною водорозчинністю та високою біодоступністю для рослин, з найбільш доступним фосфором та калієм при весняному підживленні. Тут є три форми фосфору: розчинний у мінеральних кислотах (7%); нейтральному розчині цитрату амонію та у воді (16%), завдяки чому має швидку та довготривалу дію. Кожна гранула містить усі ці інгредієнти, що впливає на їх рівномірний розподіл у ґрунті.

Основні переваги добрива Нітроамофоска-М:

  • універсальність — її можна використовувати для підживлення овочів, різних квітів, включаючи троянди, трави, хвойних та фруктових дерев, різноманітні хвойні та листяні кущі. Застосовують на ґрунті, у теплицях, на присадибних ділянках і в саду.

  • багатий склад — крім таких макроелементів, як NPK там є мікроелементи з високою ефективністю та дуже хорошою засвоюваністю. Це позначиться не тільки на загальній енергійності, але і на стійкості рослини до хвороб і шкідників.

  • зручне застосування. Гранули дуже зручно застосовувати при рівномірному посіві

  • ціна міндобрива є доступною.