Людина вчиться все своє життя, проте найактивніше це відбувається в юному віці. Тому так важливо облаштувати робоче місце дитини, починаючи змалечку і закінчуючи підлітком, що готується до захисту дипломної, а може — й дисертаційної роботи. Адже навіть коли діти починають вважати себе дорослими, за зручне місце для навчання відповідають батьки. Якщо стіл придбали «на виріст», то у нього є шанс стати спадковим, тим паче що цьому сприяє якість виготовлення фабричних меблів.

Та чи варто економити на такому важливому предметі обстановки, як письмовий стіл? Одна з вимог, яку висувають до дитячих меблів медики — ергономічність. Різні пропорції тіла вимагають різної висоти столу, щоб не зіпсувати хребет, зір, нервову систему. Тому дітям найменшої вікової категорії доречно купувати відповідні меблі.

У підлітковому віці формуються свої вимоги до одягу та інтер’єру, тому вибір дитячого письмового столу можна перетворити на спільну сімейну справу, розглядаючи каталог і обговорюючи деталі.

Гармонійне поєднання: практичність, зручність, стиль

Зважаючи на багатий асортимент, можна сміливо виставляти вимоги до меблів. Починати краще з розміру, а значить, треба правильно вибрати місце для письмового столу. Воно має бути добре освітленим — тобто знаходитися на такій відстані від вікна, щоб удень не доводилося вмикати світло. Якщо це неможливо, то треба подбати про безпечне користування електроприладами, які освітлюють робочу поверхню без шкоди здоров’ю.

Експерти визначили мінімальну довжину стільниці — 60 см, однак такий розмір задовільнить лише в умовах катастрофічного браку місця, тому виробники пропонують моделі, не вужчі за 100 см з глибиною від 50 см. Зазначені габарити дозволяють не лише покласти зошит та підручник, але й зручно влаштуватися, щоб розкласти поруч усі потрібні речі ще й перетворити письмовий стіл на комп’ютерний.

Важливою є й конструкція: міцний каркас та зручна стільниця — мінімалістичний варіант. Виконаний у поєднанні металу і дерева, він добре влаштує прихильників high-tech і лофту. Доречним буде тоді, коли обстановка підліткової кімнати включає книжкові шафи та навісні полиці.

У іншому разі варто звернути увагу на більш практичний дизайн письмового столу, який включає ряд додаткових елементів:

  • висувні шухляди, що розташовані з одного чи двох боків;
  • тумби із закритими поличками;
  • надставка, що складається з кількох полиць для книжок, зошитів, різних дрібниць;
  • висувна поличка для клавіатури.

Якщо є умови, то зручним варіантом облаштування робочого місця стане кутовий стіл з фігурною стільницею.

У молодіжній кімнаті без письмового столу не обійтися, а яким він буде, залежить від уподобань юного власника меблів та вимог дорослих.

Естетична безпека

Меблі, які мають стояти в дитячій кімнаті, не повинні містити жодної небезпечної для молодого організму деталі/речовини. Зокрема, недорогі вироби виготовляють з ДСП класу Е1 — плити з мінімальним відсотком вільного формальдегіду, що не перевищує його вміст у натуральній деревині.

Аналогічно безпечними є лаки та фарби, які використовуються для оздоблення поверхні. Проте такі гарантії можуть мати лише сертифіковані меблі. Такі пропонує, наприклад, компанія KROKWOOD. Важливим для здоров’я організму, що формується, є колір стільниці. Його не роблять яскравим (за одиничними винятками), а надають перевагу відтінкам натурального дерева або світлим тонам.

У моделях з дверцятами та шухлядами використовується міцна і надійна фурнітура, яка забезпечує тиху, плавну роботу механізмів відкривання. Ручки, направляючі, петлі закріплюються таким чином, щоб не зіпсувати естетичний вигляд виробу, а також не нашкодити власникові столу.

Робоче місце не повинно напружувати чи викликати негативні емоції, проте й розслаблятися тут не можна. Саме під такі параметри варто вибирати дитячий письмовий стіл.