Останнім часом все більше людей віддають перевагу відпочинку в горах, а не палючому сонцю біля моря. Але все ж основна маса населення до відпочинку в горах відноситься з не належною оцінкою його фізичної й психологічної оздоровчої ефективності.

Особливості відпочинку в горах

Ті, хто ніколи не був горах, мають неправильне уявлення про нього, вважаючи, що відпочинок в горах, це тільки лижні спуски з засніжених схилів.

Так, взимку це азарт і адреналін від стрімких спусків на лижах, сноубордах або санках. Але відпочинок в горах не сезонний, а цілорічний, і гірськолижні траси захоплюють завжди, адже крісельні підіймачі працюють влітку і взимку, даючи можливість зорового і чуттєвого контакту з невимовної краси гірськими пейзажами. А піднявшись на гору, можна з’їхати вниз на спеціальному велосипеді або, помилувавшись красою гір, знову сісти на підіймач і повернутися назад.

Деякі бази в горах надають екзотичні й екстремальні види відпочинку. І що дуже важливо, відпочинок в горах – це активний відпочинок, а не лежання на дивані, тобто прекрасна можливість поліпшити свій фізичний стан. Залежно від фізичної форми, можна здійснювати довгі й короткі сходження, сплав по гірських річках на короткі й довгі дистанції. Багатьом подобається туризм на велосипедах і польоти на парапланах, лісові прогулянки та захоплюючі екскурсії.

Особливістю відпочинку в горах також є можливість відпочивати не тільки перебуваючи у відпустці, але й приїхавши на вихідні дні або на свята.

Де краще відпочивати

Популярністю користуються такі курорти як Поляна, Солочин, Карпати, Шаян.

Багато любителів гірського відпочинку воліють відпочивати на базах, оскільки деякі бази в горах вирізняються високим рівнем комфорту і різноманітністю гірського відпочинку. Це такі бази як Керманич, Мозола, Едельвейс, Звенів, 4 Сезони, Авангард, Легенда Карпат, Хатки Руслани. Важливо, що бази в Карпатах ціни встановлюють залежно від сезону та інших факторів, і бази в горах завжди доступні навіть студентам.

Все ж найбільш ефективний відпочинок в санаторіях. Одним з відомих гірських курортних комплексів є Плай. Комплекс цілорічний і всепогодний. Крім лікування, тут організовується катання на лижах на власних гірськолижних трасах, а коли сніг сходить, відпочивальникам пропонуються велопрогулянки, піші походи, катання на квадроциклах та байдарках, гра в боулінг і більярд, басейн з пірнальною вежею, тенісний корт і багато іншого. Харчування організовано в 6 точках, а проживання – в чудовому номерному фонді. Створено також всі умови для дітей – від ігрових майданчиків до послуг няні.

Відпочинок і лікування

Якщо крім активного відпочинку в горах потрібно ще й ефективно полікуватися, тоді, завершивши відпочинок в горах, необхідно придбати путівки в Трускавець, Моршин, Східницю або Закарпаття. Тут використовуються високоефективні мінеральні води - Нафтуся, Марія, Софія, Броніслава, Моршинська - разом з лікувальними й оздоровчими процедурами з розділу фізіотерапії, бальнеотерапії, спелеотерапії тощо. У санаторіях лікуються практично всі групи захворювань – нирки, сече-статева система, імунна, ШКТ, суглоби, шкірні та серцево-судинні. А для змістовного відпочинку, в тому числі й з дітьми, створена вся необхідна інфраструктура. Після лікування на цих курортах тривала ремісія хронічних хворіб настає у 92% відпочивальників.

Забронювати або купити путівки для відпочинку в горах дуже зручно тут, в агентстві, що працює на ринку курортних послуг вже більше чверті століття. Воно має повну базу даних на курорти, санаторії, готелі, оздоровчі комплекси, бази в Карпатах, ціни, які там встановлені. Завжди в наявності вільні місця. Все це дозволяє підібрати санаторії з адекватним лікуванням і повноцінним відпочинком. Також фахівці підкажуть, як краще дістатися до Карпат.