Блефаропластика або ж пластика повік - загальна назва хірургічних втручань на верхніх і нижніх повіках. У багатьох людей з часом з'являються такі вікові зміни середньої третини обличчя як: важкий погляд, «мішки» під очима, зморшки в області навколо очей. Очі є «дзеркалом душі» і втомлений вигляд може розповісти про вас зовсім не те що ви насправді відчуваєте. За допомогою пластики повік, блефаропластика Львів можна скорегувати вікові зміни. Втручання дозволяє також змінити розріз очей, подовжити або підняти куточки повік.

Омолоджуючий ефект блефаропластики зберігається довгі роки, а «жирові грижі» не з'являться вже ніколи.

Шкіра в області повік дуже тонка і тому перші ознаки старіння добре видно саме тут. М'які тканини, що знаодяться під очима, також слабшають і жирові пакети, що оточують очне яблуко виходять за межі кісткових структур, створюючи опуклості або «мішки». Дорогі креми і апаратні процедури здатні лише знизити набряклість і поліпшити колір шкіри. Філлери створюють ще більший обсяг зморшок з часом, адже креми лише розмякшують тканини. А гравітація невблаганна

Застосування ліполітиків для мішків під очима в кращому випадку неефективно: введення цих розчиняючих жир речовин небезпечно для зору і для естетики обличчя - можна отримати контурний дефект на обличчі або ефект виснаженого погляду. Вся суть і переваги блефаропластики повік полягають не тільки в коректному видаленні зайвої шкіри і жирової тканини, але і в правильному розподілі залишків тканини по «молодому» типу для забезпечення підтримки м'язів і зв'язок. Варто також пам'ятати, що нависання верхньої області очей може бути пов'язано з опущеними тканин лоба і брів, що вимагає втручання в області чола.

Ось перелік деяких нарікань пацієнтів:

  • «Втомлений» погляд є найбільш поширеною причиною, по якій пацієнти замислюються про блефаропластику. Мішки під очима створюють виснажений і втомлений вигляд навіть у молодих людей.
  • Незадоволеність розрізом очей. Це можуть бути вікові опущення куточків або бажання змінити характерний східний розріз на європейський або навпаки. У цих випадках мова йде про епікантопластику, за допомогою якої можна надати вашим повікам більш Європейський тип.
  • Звуження зорового поля через вираженого нависання верхньої повіки.
  • Вроджена або набута асиметрія.
  • Методика операції.
  • При пластиці верхніх повік хірург робить розріз в межах природного складки. Це дозволяє зробити необхідні маніпуляції з жировими пакетами і м'язами, а шов залишається абсолютно непомітним. Результат блефаропластики, пластика повік фото це один з найважливіших екзаменаційних моментів вашого хірурга. Не встидайтесь питати про портфоліо результатів
  • При пластиці нижніх повік розріз робиться нижче лінії росту вій (субціліарний, підповічний доступ). Цей доступ дозволяє видалити або перемістити жирову тканину і прибрати надлишки шкіри.
  • Транскон'юнктивальний доступ робиться на слизовій з внутрішньої сторони нижніх повік. Техніка дозволяє видалити або перерозподілити жирову тканину без розрізів на шкірі. Підходить пацієнтам з еластичною шкірою і відсутністю її надлишку. Зазвичай це молоді люди, у яких є зайві припухлості під очима. Техніка не підходить пацієнтам з вираженими віковими змінами в області нижніх повік.

Кантопексія - це операція зі зміни розрізу очей за рахунок маніпуляцій з глибокими зв'язками століття. Дане втручання також дозволяє підтягнути ослаблі внаслідок вікових змін нижні повіки і усунути виворіт повік (ектропіон). Як правило, кантопексію поєднують з блефаропластикой. В інших випадках розріз робиться в природній складці верхніх повік, що дозволяє підняти і зафіксувати зв'язки в новому положенні. Якщо в результаті переміщення зв'язок утворюються надлишки шкіри на нижніх повіках, вони видаляються як при стандартній пластиці нижніх повік.

Перші години після блефаропластики пацієнт проводить в стаціонарі клініки під наглядом медперсоналу. Виписка можлива в день операції, після чого необхідно кілька разів відвідати пластичного хірурга для зняття швів і спостереження за процесом загоєння.

Більшість пацієнтів швидко відновлюються після блефаропластики. Синці та набряк зазвичай посилюються на наступний день після операції. Прохолодні компреси протягом перших 24-48 годин допомагають зменшити ці явища. Легка активність, така як ходьба на свіжому повітрі також допоможе прискорити загоєння. У перші 6-7 днів можливе відчуття сухості і «піску» в очах. Застосування спеціальних крапель дозволяє прибрати це відчуття. В області швів накладаються тонкі пов'язки, які знімуть разом зі швами через 6-7 днів після операції.

Виключається також будь вимушене положення з нахилом тіла вперед (в тому числі короткочасні, наприклад, миття голови). Варто відмовитися від контактних лінз та макіяжу на перші два тижні відновного періоду, завчасно подбати про наявність коригуючих і сонцезахисних окулярів. Через два тижні після операції на повіках більшість набряків зникнуть.

Більшість пацієнтів повертаються до звичного способу життя вже через 10-14 днів після блефаропластики. Прискорити процес відновлення після операції допоможе комплекс реабілітаційних процедур в поєднанні з медичної косметикою. Ви зможете отримати безкоштовний огляд косметолога - фізіотерапевта з детальними рекомендаціями після операції.