У наш час транспорт у житті людей відіграє важливу роль, адже, якщо в межах сіл люди ще можуть без проблем пішки діставатися до потрібних їм місць, то в містах просто неможливо обійтись без громадського транспорту. Чернівці, хоч і не таке вже й велике місто, та побачити тут порожній тролейбус чи маршрутний автобус просто нереально. Громадський транспорт в Чернівцях надає щоденно послуги з перевезення людей за певну плату. Варіантами такого транспорту можуть бути тролейбуси, автобуси, таксі. Це важлива характеристика для міста, адже чим більше транспортних шляхів і маршрутів, тим більша територія і кількість населення. Якщо вас зацікавила ця тема, то тут ви можете дізнаватися актуальну інформацію про транспорт у Чернівцях та області. Транспортна інфраструктура міст є важливим фактором у розвитку промисловості та географічному поділі праці, адже прогрес можливий лише завдяки рухові. Транспорт поділяється на кілька видів, це:

  • Транспорт загального користування, що перевозить людей і товари, та частиною котрого є громадський транспорт;
  • Транспорт незагального користування, наприклад внутрішньовиробничий; та особистий транспорт (яхти, приватні літаки, мотоцикли, велосипеди, автомобілі та ін.).

Громадський транспорт Чернівців

В місті Чернівці перевезенням пасажирів займаються такі види громадського транспорту, як тролейбуси (є 10 тролейбусних маршрутів), маршрутні автобуси (41 маршрут), і таксі. Всі ці види транспорту щоденно перевозять велику кількість людей до потрібних їм місць за 1,50 грн. в тролейбусі та за 3 грн. в маршрутному автобусі. Послуги таксі є значно дорожчими, але швидкість та зручність пересування теж вища. На Чернівецький громадський транспорт бувають іноді скарги через затримку. Час очікування тролейбусів чи маршруток, за словами деяких людей, іноді більші, ніж вказано в розкладі руху, що часто трапляється через затори, дорожні пригоди, ремонтні роботи на деяких вулицях та відсутність об'їзних шляхів. Також велика кількість пішохідних переходів може затримувати рух транспорту, проте незначні відхилення від розкладу трапляються не часто, тому жителі Чернівців можуть вчасно добиратись за потрібними адресами. В Чернівцях є залізничний вокзал та автовокзали, де потяги та автобуси здійснюють міжміське перевезення пасажирів, та перевезення за кордон. У місті є також аеропорт.