Далеко не всі пам’ятають часи, коли смак яєць і молока був різний у кожну пору року. Це було пов’язано з тим, що тварин годували різними кормами в різний сезон. Сьогодні виробник комбікорму пропонує суміші, які відповідають всім харчовим потребам, незалежно від сезону. З іншого боку, курей переважно годують тим, що є у господарстві, тому їх зимові корми можуть відрізнятися від літніх.

Яйця знаходяться на дієтичній верхівці. Все більше і більше дієтологів та лікарів заохочують їсти якщо не цілі яйця, то хоча б жовтки (бажано в рідкому стані), тому все більше людей шукає хороші і смачні яйця. Для фермера якісні яйця можуть ефективно поповнити домашній бюджет. Також варто мати корисні, смачні яйця навіть для себе, адже навряд чи хтось не любить страви з яєць. 

Зима - непростий час для худоби. Вона обов’язково їсть те, що ви приготували влітку та восени, або готові корми для птиці. Однак варто урізноманітнити зимове годування для курей.

Насіння злакових 

Основу пташиних сумішей складає пшениця, яка є основним джерелом енергії. Однак у ній відносно мало білка, і тому її не можна використовувати як єдиний корм.

У готових сумішах пшениця становить 60-80% корму. За підрахунками, одна курка з’їдає близько 30 кг пшениці на рік. Зерно злаків необхідно подрібнити, оскільки вони містять багато харчових волокон, які обмежують засвоєння інших поживних речовин. У більш сучасній версії ферменти, що розщеплюють харчову клітковину, додаються до зернових культур злаків, хоча певну кількість зерна слід давати цілком. Додавання цільного зерна рекомендується проводити в другій половині дня, щоб воно довше залишалося в травному тракті вночі. 

Овес стимулює обмін речовин. Вівсянку можна давати курям з перших днів життя. Кукурудза широко використовується в харчуванні курей - її охоче їдять і добре засвоюють, і в той же час, вона позитивно впливає на колір яєчних жовтків.

Варто не забувати про пшеничні висівки, які не можуть складати більше 15% суміші, оскільки їх надмірне споживання може призвести до діареї. Однак висівки є багатим джерелом мінералів та вітамінів групи В. 

Зелений корм

Слід пам’ятати, що курей розводять протягом року. Тому кожен власник відповідає за підготовку сухого зеленого корму. Курям найбільше подобаються:

  • кропива,

  • люцерна,

  • конюшина,

  • кульбаба,

  • деревій.

Коли ви не приготували сушене насіння, силос є хорошим рішенням. Для маринування підходить картопля, морква і навіть листя буряка або капусти. Також варто подумати про додавання трав, які роблять корм для курки смачнішим. Часник або цибуля виступають природними засобами, що підтримують імунітет птиці.

Хоча існує багато факторів, що сприяють хорошій несучості, включаючи тривалість дня, температуру навколишнього середовища, хороша їжа є визначальною. Іноді варто давати курям різноманітніші корми, щоб побачити, що їм більше подобається. Якщо курям подобається корм, вони знесуть і смачні яйця.